Инфо сервис

guitar-756326-1280

U organizaciji Udruženja građana „Raša Popov“ večeras će, od 20 sati, u Galeriji Doma kulture u Mokrinu biti održano Veče klasične muzike. Nastupiće talentovani mladi gitarista, Mokrinčanin, Radovan Ristić.

Komarci 2

Tretman komaraca sa zemlje, u naseljenim mestima grada biće obavljen u subotu, 22. juna, u večernjim satima, najavljeno je iz novosadske „Ciklonizacije“. Sutradan, u nedelju, u jutarnjim satima, tretiraće se centar grada. U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika, tretman će biti pomeren za naredni dan.

Preparat koji će se koristiti je Aqua K-Othrine EW 20 (aktivna materija je Deltametrin). Upozoravaju se pčelari da je preparat toksičan za pčele, da košnice zatvore ili uklone najmanje pet kilometara od navedenih mesta tretiranja.

Takođe, 22. i 23. juna biće izvršen larvicidni tretman komaraca u kanalima i barama. Ovaj tretman nije štetan za pčele.

pozoriste a

Iz Narodnog pozorišta obaveštavaju da je, zbog nepredviđenih okolnosti, otkazana i predstava “Ordinacija” koja je na repertoaru trebalo da bude u petak, 21. juna. Ovim je završena sezona u kikindskom Pozorištu.

glass-475451_640

Zbog radova na vodovodnoj mreži, u utorak, 18. juna,  bez vode će od 9 do 12 sati ostati domaćinstva u Svetosavskoj ulici, od Žarka Zrenjanina do Đoke Radaka i Nemanjinoj ulici od Žarka Zrenjanina do Đoke Radaka. Ne isključuje se mogućnost proširenja na paralelnu ulicu, Nemanjinu i to  od ugla Žarka Zrenjanina do Đoke Radaka, od 9 do 12 časova.

Mole se potrošači da obezbede dovoljnu količinu za svoje potrebe.

 

KUD-Ostojićevo

Kulturno-umetničko društvo „Mokrin“ organizuje večeras (ponedeljak, 17. jun), nastup Ženskog pevačkog društva KUD-a „Dr Tihomir Ostojić“.

Gošće iz Ostojićeva izvešće muzičko-scensko delo posvećeno životu žena u Banatu pod nazivom „Ta svakoj je zapisano“.

U Galeriji Doma kulture program počinje u 20 sati.

cesma-voda

Od danas pa do srede (17, 18. i 19. juna) radnici JP Kikinda vršiće hiper-hlorisanje i ispiranje vodovodne mreže.

Iz JP Kikinda zamolili su građane da ukoliko osete pojačan miris hlora ili primete zamućenje vode na točećim mestima u svom domaćinstvu, ispuste određenu količinu vode pre upotrebe kako bi se izvršilo ispiranje kućne instalacije.

Za sve dodatne informacije obratite se pozivnom centru na brojeve telefona: 422-760 i 062-8844888, saopštilo je JP Kikinda.

sijalica-5

Kako je saopšteno iz Elektrodistribucije, zbog planiranih radova na mreži, bez struje će, u četvrtak, 20. juna, od 9 do 10 sati, biti potrošači u Kikindi, na Iđoškom drumu, posle kanala DTD.

Parking-(2)

Zbog složenosti i obima radova na rehabilitaciji raskrsnice Jovana Jovanovića Zmaja i Partizanske, kao i vremenskih prilika prethodnih dana koji su ih otežavaju, obustava saobraćaja na ovoj deonici biće na snazi do 1. jula.

Apelujemo na vozače da prilagode svoju vožnju stanju na putu i koriste alternativne pravce, navodi se u saopštenju JP “Kikinda” iz kojeg, takođe, zahvaljuju građanima na strpljenju i razumevanju.

fijakeri

Vožnja fijakerom, jedan od prvih programa Kikindskog leta koju Turistička organizacija sprovodi u saradnji sa Kikindskim Konjičkim udruženjem „Banat“, ove godine počeće u nedelju, 23. juna. Na zadovoljstvo sugrađana i turista, besplatne vožnje organizuju se već treću godinu, kaže predsednik Udruženja, Ilija Rađenović.

– Polazak je sa starog mesta, u Dositejevoj ulici kod pijace, i vozimo po standardnoj putanji: ulicama Vojvode Putnika, Đoke Radaka, pa ulazimo u najlepšu ulicu, idemo do kružnog toka i vraćamo se na polazište. Počećemo sa tri, četiri fijakera, ali ćemo broj povećavati, u zavisnosti od interesovanja jer je pravilo da se voze svi koji to žele. Uvek smo imali mnogo Kikinđana i gostiju koji su želeli da se voze sa nama, različitih uzrasta, i svi su bili veoma zadovoljni – kaže Rađenović.

Vožnje su besplatne, prvi polazak je u 18 sati i vozi se sve dok ima putnika, Ovaj program trajaće celog leta, svake nedelje u isto vreme, do kraja oktobra, kada vremenske prilike to budu dozvoljavale, što će biti najavljivano iz Turističke organizacije.

Kikindsko Konjičko udruženje „Banat“ na prostoru bivšeg Pogona tri „Toze Marković“ ove godine od marta organizuje školu jahanja vikendom, a u toku raspusta i ostalim danima. Udruženje ima četrdesetak članova sa, ukupno, dvadesetak fijakera od kojih će mnogi, sa putnicima, „zalutati“ ulicama grada već od sledeće nedelje.

S. V. O.

error: Content is protected !!