У организацији Удружења грађана „Раша Попов“ вечерас ће, од 20 сати, у Галерији Дома културе у Мокрину бити одржано Вече класичне музике. Наступиће талентовани млади гитариста, Мокринчанин, Радован Ристић.
Инфо сервис
Третман комараца са земље, у насељеним местима града биће обављен у суботу, 22. јуна, у вечерњим сатима, најављено је из новосадске „Циклонизације“. Сутрадан, у недељу, у јутарњим сатима, третираће се центар града. У случају неповољних временских прилика, третман ће бити померен за наредни дан.
Препарат који ће се користити је Аqуа К-Отхрине ЕW 20 (активна материја је Делтаметрин). Упозоравају се пчелари да је препарат токсичан за пчеле, да кошнице затворе или уклоне најмање пет километара од наведених места третирања.
Такође, 22. и 23. јуна биће извршен ларвицидни третман комараца у каналима и барама. Овај третман није штетан за пчеле.
Из Народног позоришта обавештавају да је, због непредвиђених околности, отказана и представа “Ординација” која је на репертоару требало да буде у петак, 21. јуна. Овим је завршена сезона у кикиндском Позоришту.
Због непредвиђених околности, отказује се за вечерас заказана представа „Љубавно писмо“, саопштено је из Народног позоришта.
Због радова на водоводној мрежи, у уторак, 18. јуна, без воде ће од 9 до 12 сати остати домаћинства у Светосавској улици, од Жарка Зрењанина до Ђоке Радака и Немањиној улици од Жарка Зрењанина до Ђоке Радака. Не искључује се могућност проширења на паралелну улицу, Немањину и то од угла Жарка Зрењанина до Ђоке Радака, од 9 до 12 часова.
Моле се потрошачи да обезбеде довољну количину за своје потребе.
Културно-уметничко друштво „Мокрин“ организује вечерас (понедељак, 17. јун), наступ Женског певачког друштва КУД-а „Др Тихомир Остојић“.
Гошће из Остојићева извешће музичко-сценско дело посвећено животу жена у Банату под називом „Та свакој је записано“.
У Галерији Дома културе програм почиње у 20 сати.
Од данас па до среде (17, 18. и 19. јуна) радници ЈП Кикинда вршиће хипер-хлорисање и испирање водоводне мреже.
Из ЈП Кикинда замолили су грађане да уколико осете појачан мирис хлора или примете замућење воде на точећим местима у свом домаћинству, испусте одређену количину воде пре употребе како би се извршило испирање кућне инсталације.
За све додатне информације обратите се позивном центру на бројеве телефона: 422-760 и 062-8844888, саопштило је ЈП Кикинда.
Како је саопштено из Електродистрибуције, због планираних радова на мрежи, без струје ће, у четвртак, 20. јуна, од 9 до 10 сати, бити потрошачи у Кикинди, на Иђошком друму, после канала ДТД.
Због сложености и обима радова на рехабилитацији раскрснице Јована Јовановића Змаја и Партизанске, као и временских прилика претходних дана који су их отежавају, обустава саобраћаја на овој деоници биће на снази до 1. јула.
Апелујемо на возаче да прилагоде своју вожњу стању на путу и користе алтернативне правце, наводи се у саопштењу ЈП “Кикинда” из којег, такође, захваљују грађанима на стрпљењу и разумевању.
Вожња фијакером, један од првих програма Кикиндског лета коју Туристичка организација спроводи у сарадњи са Кикиндским Коњичким удружењем „Банат“, ове године почеће у недељу, 23. јуна. На задовољство суграђана и туриста, бесплатне вожње организују се већ трећу годину, каже председник Удружења, Илија Рађеновић.

– Полазак је са старог места, у Доситејевој улици код пијаце, и возимо по стандардној путањи: улицама Војводе Путника, Ђоке Радака, па улазимо у најлепшу улицу, идемо до кружног тока и враћамо се на полазиште. Почећемо са три, четири фијакера, али ћемо број повећавати, у зависности од интересовања јер је правило да се возе сви који то желе. Увек смо имали много Кикинђана и гостију који су желели да се возе са нама, различитих узраста, и сви су били веома задовољни – каже Рађеновић.
Вожње су бесплатне, први полазак је у 18 сати и вози се све док има путника, Овај програм трајаће целог лета, сваке недеље у исто време, до краја октобра, када временске прилике то буду дозвољавале, што ће бити најављивано из Туристичке организације.
Кикиндско Коњичко удружење „Банат“ на простору бившег Погона три „Тозе Марковић“ ове године од марта организује школу јахања викендом, а у току распуста и осталим данима. Удружење има четрдесетак чланова са, укупно, двадесетак фијакера од којих ће многи, са путницима, „залутати“ улицама града већ од следеће недеље.
С. В. О.