Završena je sedmodnevna Međunarodna akcija pojačane kontrole saobraćaja usmerena na otkrivanje i sankcionisanje prekršaja koje čine vozači dvotočkaša vozači motocikla i mopeda, bicikla i lakih električnih vozila u okviru koje je ukupno sankcionisano 2707 vozača dvotočkaša.
Najveći broj vozača, ukupno 500 sankcionisan je zbog nekorišćenja zaštitne kacige. Više od 200 vozača dvotočkaša je bilo pod dejstvom alkohola, dok je kod šest utvrđeno da su pod dejstvom psihoaktivnih supstanci. Sankcionisano je i 137 vozača zbog neposedovanja odgovarajuće kategorije.
-Apelujemo na motocikliste, bicikliste, kao i na vozače lakih električnih vozila da poštuju saobraćajne propise koriste zaštitnu opremu, budu vidljivi na putu, poštuju saobraćajne propise, prilagode brzinu uslovima na putu i vode računa o drugim učesnicima u saobraćaju. Takođe, apelujemo na sve učesnike u saobraćaju da obrate posebnu pažnju na bicikliste i motocikliste, naročito u raskrsnicama i prilikom preticanja, jer je njihova bezbednost često ugrožena i najmanjom nepažnjom – poručuju u MUP-u.
Tokom prethodnog dana u Republici Srbiji dogodilo se 100 saobraćajnih nezgoda u kojima su povređena 52 lica. Na teritoriji Policijske uprave Kikinda nije bilo saobraćajnih nezgoda prethodnog dana.









U sadržajanoj, prvoj utakmici baraža za popunu Područne lige Zrenjanin, igralo se na prosečnom nivou vojvođanskog ranga, stvarale se šanse, borilo i obostrano dobro trčalo, a do finiša nedostajali su golovi.
Poveli su Klečani bliže kraju, kada je golman Vidicki, posle nekoliko izvrsnih intervencija u prvom delu, načinio jedinu pogrešku na utakmici. Odbranio je i tada ne toliko opasan udarac gostujućeg igrača, ali zapravo serviravši odbitak Čimpokiću za mat.
„Žutim mravima” nadu je ubrzo vratio rezervista Vrbaški, pošto mu je lopta prethodno došla širinom kaznenog prostora i činilo se da će to biti realan i pravedan ishod, ali gosti su slavili u nadoknadi autogolom najiskusnijeg i do tada odličnog veterana Todorova (43), kada je loptu nesmotrenom reakcijom skrenuo u vlastitu mrežu.
Uzvratni susret na rasporedu je u nedelju u Kleku.



D. P.
– Uvek ćemo da se setimo našeg Ranka Žeravice koji je u našem gradu počeo svoje košarkaške korake, ustvari i dečačke korake kroz naše škole i ne smemo nikad da zaboravimo, iako je on Novomiloševčanin, da je on ustvari i Kikinđanin i da će Kikinda uvek da mu se oduži, ne samo što ćemo da organizujemo ovaj turnir sa njegovim imenom nego što ćemo i da učestvujemo u svemu da se njgov lik i delo ne zaboravi. Mi smo svi zajedno učestvovali i u njegovom Memorijalu u Novom Miloševu i nama je velika čast da vidimo, među svim onim imenima i organizacijama, da je učestvovao i grad Kikinda, jer nećemo nikad da ga zaboravimo, a ovde sada želimo da razvijamo mlade talente kao što smo u našem gradu iznedrili mnoge velike košarkaše – rekao je Bogdan.
Okupljenima se obratio i Božidar Maljković, nekadašnji košarkaški trener: