Ženska ARKUS liga: Sladile se u „Jezeru” i Kragujevčanke

U pretposlednjem jesenjem kolu ARKUS lige, u još jednom okršaju rukometašica Kikinde s direktnim rivalom za opstanak, gošće su se sladile na severu Banata. Ovoga puta u kikindskoj dvorani slavila je ekipa iz „Jezera”, ali onog kragujevačkog: ŽORK Kikinda – Radnički 26:27. Gol razlike – 15:14, bilo je u korist naših rukometašica na odmoru, a početak nastavka bio je dobar za Kikinđanke. Polako su povećavale razliku pa su u 41. minutu povele 20:17. Nisu, međutim, imale snage da tokom nekoliko narednih minuta i prelome meč. Dogodilo se upravo suprotno, Kragujevčanke su za samo dva minuta načinile dobru seriju od 4:0 i ušlo se u neizvesnu završnicu. Gošće su, ipak, bile te koje su kontrolisale meč, ali je i pored toga naša kapitenka Linea Čočaj u poslednjim sekundama s krila promašila zicer za remi pa je u suzama dočekala kraj konferencije za novinare nakon meča.

– Bile smo borbene, ali dogodio nam se pad koncentraciji oko 40. minuta utakmice, prokockale smo tri gola viška, protivnik je to iskoristio i na kraju nas zasluženo nadmudrio – istakla je Čočaj.

Trenerica Kikinde Dragana Karanović rekla je:

– Kragujevčanke su zasluženo slavile, a moje devojke su se borile, a bilo je i tehničkih grešaka pa je usledio poraz. Okrećemo se narednoj obavezi, još pola prvenstva je pred nama pa možda ćemo i mi negde ovako uzeti bodove.

Naredni rival, poslednji u ovoj kalendarskoj godini, Kikindi će biti Bekament u Aranđelovcu, za sedam dana.

ŽORK Kikinda: Matić, Al. Čubrilo 1, Sivčev 1, Radaković 10(2), Erdeljan, Stepanović 2(1), Balaban, Latinović, Čočaj 2, Perović 1, N. Čubrilo, Popadić, Živkov 4, An. Čubrilo 2, Novakov 1, Mitić 2(1).

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...