Обележавање Видовдана – Дана сећања на погинуле браниоце српског народа од Косовске битке до данас, који се уједно обележава и као слава српских ратних ветерана, започело је поменом погинулим борцима испред споменика „Туга“, након чега су представници Града, војске и полиције, борачких удружења, као и породица страдалих, положили венце.

Градоначелник Младен Богдан истакао је да је Видовдан дан дубоког поштовања, сећања и историјског континуитета српског народа.
– Дужни смо да одамо почаст свима који су дали живот за отаџбину. Када отаџбина зове, никада није тешко одговорити. Од Косовске битке до данас, кроз све историјске периоде, постоји нит која повезује жртву и борбу за слободу, а посебно је важан однос према Косову и Метохији као делу тог историјског наслеђа – поручио је Богдан.
Председник Удружења српских ратних ветерана Кикинде Владимир Рaдojчић захвалио се свима који су присуствовали обележавању и који годинама негују културу сећања.

– Посебно бих се захвалио гостима који долазе сваке године из Куршумлије, Бачке Тополе и других места. Већ више од деценије окупљамо се овде, код споменика са именима наших погинулих суграђана из ратова деведесетих. Породице страдалих све то прате са посебним пијететом, и то је нешто што има велику симболику. Морамо да будемо сложни, да гледамо у будућност, али и да никада не заборавимо наше жртве- – навео је Рaдojчић.
У наставку програма у великој сали Дома пензионера обављено је и резање славског колача.