U Šajkašu kraj OFK Kikindinog niza bez poraza, igrali i vojvođanski ligaši

Nakon 4. novembra i niza od šest remija i dve pobede, OFK Kikinda poražena je 2:0 u 22. kolu Srpske lige „Vojvodina” u Šajkašu od Borca. Bodovi su domaćinu bili neophodni za beg iz opasne zone i do njih su stigli golovima u 25. i 69. minutu, a Kikinđani su nakon dugo vremena pali s treće na četvrtu poziciju.

OFK KIKINDA: Francuski, Jokić (Živojnov), Beljić (Vemić), Stanaćev (Radovanović), Benke, Mirkov, Nađpal, Mojsilović, Adamović (Đukić), Rafael, Vilovski (Ivanović).

I na vojvođanskom „Istoku” bila je radna sreda i takođe 22. kolo na rasporedu. Kozara je poražena 2:1 u Žitištu od Begeja, a jedini gol postigao je Francuski u 18. minutu, izjednačivši. U Novim Kozarcima preokret. Nakon vođstva Slobode, pogotkom Galića u u 38. minutu, Mladost iz Omoljice stigla je u nastavku do uverljivog trijumfa 1:4. Crvena zvezda, u Ruskom Selu, stigla je do bodova s penala, golovima Terzina u 73. i Popeskova u 76, a pobedu je Novković u 90. minutu učinio uverljivijom.  Konačno, ŽAK je pretrpio novi brodolom, ovoga puta nedaleko od Dunava, u Kovinu od direktnog rivala za opstanak Radničkog, koji ga je savladao 5:1, zakucavši ga na poslednje mesto odakle se, ako se neko čudo ne dogodi, više neće ni pomerati. Jedini pogodak za „Žute mrave” postigao je Labus u 67. minutu, a kada je reč o ostalim našim klubovima, Velikoselci su nakon današnjeg poraza pala na šesto, a Novokozarčani na sedmo mesto dok su Ruskoselci 10. na lestvici.

D. P.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...