туристички ваучери

Soko-Banja

Држава Србија и Министарство за туризам припремили су још 30.000 ваучера за субвенционисане одморе грађана у нашој земљи током ове године, изјавио је у Сокобањи министар у техничкој влади Хусеин Мемић, који је на конференцији за новинаре заједно са Зоран Анђелковићем, генералним директором ЈП Пошта Србије и председником сокобањске општине др Миодрагом Николићем говорио о стратегији развоја српског туризма и туристичке привреде у наредном периоду.

– Ова мера, истакао је Мемић, представља изузетно значајан корак у подршци домаћем туризму и свакако је прави одговор на велико интересовање грађана за субвенционисање одмора у Србији. Нови контингент ваучера има за циљ да се додатно подстакне развој туристичких дестинација пиром наше земље и да омогући већем броју грађана Србије да одмарају под повољним условима..

Посебан фокус у Министарству туризма стављен је на Сокобању, на „Зелено сунце Србије“, која се издваја као једна од најтраженијих дестинација. Како је истакао председник сокобањске општине др Миодраг Николић, сваки четврти ваучер у претходном периоду искоришћен је управо у бањи под Озреном.

Први човек ЈП Пошта Србије Зоран Анђелковић рекао је да ће дистрибуција ваучера за субвенционисане одморе у Србији ићи преко свих пошта у нашој земљи, а на конференцији за новинаре речено је и да ће иницијатива допринети јачању локалних економија и порасту туристичког промета у Србији.

(Извор: РТС, фото: wikimedia.org)

vauceri

Јутрошња слика испред главне поште у улици Генерала Драпшина, али и поштанских испостава у Микронасељу и у Услужном центру Градске управе сведочи о великом интересовању суграђана за поделу ваучера за субвенционисани одмор у Србији.

Пријава за ваучере почела је данас, а грађани са којима смо причали похваљују ову акцију државе као и то што је вредност ваучера дуплирана са 5.000 на 10.000 динара.

Ове године је и повећан лимит за запослене који имају право на ваучере, у висини зараде до 80.000 динара.

Тренутно је пријављено преко 4.000 објеката на различитим дестинацима у Србији у којима грађани могу искористити 100.000 туристичких ваучера.

Подсетимо, право на ваучере имају сви пензионери, незапослени, корисници права на додатак за помоћ и негу другог лица, војни инвалиди, носиоци пољопривредног газдинства, студенти, лица старија од 65 година која не остварују право на пензију и запослени са примањима нижим од 80.000 динара.

 

 

serbia-5332406_1280

Влада Србије одобрила је нових 500 милиона динара за поделу још 100.000 туристичких ваучера, а нови круг пријаве грађана који имају право на коришћење субвенционисаног одмора у Србији почеће у уторак, најавио је државни секретар у Министарству туризма и омладине Урош Кандић.

– У сарадњи са Поштом Србије, од уторка крећемо са новим кругом пријаве. Оставили смо неколико дана грађанима да би могли да изврше резервацију код угоститеља којих на листи оних који примају ваучере има негде око 4.300. Очекујемо да ће ово бити веома успешна акција, прошли пут су фактички ваучери подељени за непун дан. Очекујемо да ћемо и у уторак успешно завршити и овај круг – рекао је Кандић.

На питање колико је подела ваучера утицала на развој туризма, Кандић каже да је то изузетно делотворна мера, једна од најбољих мера за развој домаћег туризма.

– Најпре је спасила домаћу привреду од пропасти у ковид кризи, повећала знатно број домаћих туриста и када су прошле ковид мере, продужила је сезону у Србији – навео је Кандић.

Кандић каже да је и те како повећан број оних који се пријављују у систем е-туриста и да је домаћа туристичка привреда, посебно домаћа сеоска газдинства, схватила значај легалног пословања, не само због акције ваучера већ и због погодности које могу имати када је реч о добијању кредита и подстицаја.

turistički vaučeri

Пријава грађана за коришћење ваучера за субвенционисани одмор у Србији креће од 4. јануара на шалтерима јавног предузећа “Пошта Србије” на територији целе земље, саопштило је Министарство туризма и омладине.

Право на ваучере имају пензионери, незапослени, корисници права на додатак за помоћ и негу другог лица, запослени са примањима која не прелазе 70.000 динара месечно, војни инвалиди, носиоци пољопривредног газдинства, студенти. По први пут корисници ваучера могу бити и лица старија од 65 година која не остварују право на пензију.

Грађанима ће бити на располагању 100 хиљада ваучера у максималној вредности од 5.000 динара које могу користити у угоститељским објектима који учествују у систему доделе ваучера. Тренутно је у том систему више од 3.000 угоститеља који су пријавили смештајне капацитете за кориснике ваучера у следећој години.

Министарство наводи да остаје отворен позив и осталим угоститељима да се прикључе до краја трајања акције. Крајњи рок за коришћење ваучера је 20. новембар 2023. године.

error: Content is protected !!