туристички ваучери

Soko-Banja

Država Srbija i Ministarstvo za turizam pripremili su još 30.000 vaučera za subvencionisane odmore građana u našoj zemlji tokom ove godine, izjavio je u Sokobanji ministar u tehničkoj vladi Husein Memić, koji je na konferenciji za novinare zajedno sa Zoran Anđelkovićem, generalnim direktorom JP Pošta Srbije i predsednikom sokobanjske opštine dr Miodragom Nikolićem govorio o strategiji razvoja srpskog turizma i turističke privrede u narednom periodu.

– Ova mera, istakao je Memić, predstavlja izuzetno značajan korak u podršci domaćem turizmu i svakako je pravi odgovor na veliko interesovanje građana za subvencionisanje odmora u Srbiji. Novi kontingent vaučera ima za cilj da se dodatno podstakne razvoj turističkih destinacija pirom naše zemlje i da omogući većem broju građana Srbije da odmaraju pod povoljnim uslovima..

Poseban fokus u Ministarstvu turizma stavljen je na Sokobanju, na „Zeleno sunce Srbije“, koja se izdvaja kao jedna od najtraženijih destinacija. Kako je istakao predsednik sokobanjske opštine dr Miodrag Nikolić, svaki četvrti vaučer u prethodnom periodu iskorišćen je upravo u banji pod Ozrenom.

Prvi čovek JP Pošta Srbije Zoran Anđelković rekao je da će distribucija vaučera za subvencionisane odmore u Srbiji ići preko svih pošta u našoj zemlji, a na konferenciji za novinare rečeno je i da će inicijativa doprineti jačanju lokalnih ekonomija i porastu turističkog prometa u Srbiji.

(Izvor: RTS, foto: wikimedia.org)

vauceri

Jutrošnja slika ispred glavne pošte u ulici Generala Drapšina, ali i poštanskih ispostava u Mikronaselju i u Uslužnom centru Gradske uprave svedoči o velikom interesovanju sugrađana za podelu vaučera za subvencionisani odmor u Srbiji.

Prijava za vaučere počela je danas, a građani sa kojima smo pričali pohvaljuju ovu akciju države kao i to što je vrednost vaučera duplirana sa 5.000 na 10.000 dinara.

Ove godine je i povećan limit za zaposlene koji imaju pravo na vaučere, u visini zarade do 80.000 dinara.

Trenutno je prijavljeno preko 4.000 objekata na različitim destinacima u Srbiji u kojima građani mogu iskoristiti 100.000 turističkih vaučera.

Podsetimo, pravo na vaučere imaju svi penzioneri, nezaposleni, korisnici prava na dodatak za pomoć i negu drugog lica, vojni invalidi, nosioci poljoprivrednog gazdinstva, studenti, lica starija od 65 godina koja ne ostvaruju pravo na penziju i zaposleni sa primanjima nižim od 80.000 dinara.

 

 

serbia-5332406_1280

Vlada Srbije odobrila je novih 500 miliona dinara za podelu još 100.000 turističkih vaučera, a novi krug prijave građana koji imaju pravo na korišćenje subvencionisanog odmora u Srbiji počeće u utorak, najavio je državni sekretar u Ministarstvu turizma i omladine Uroš Kandić.

– U saradnji sa Poštom Srbije, od utorka krećemo sa novim krugom prijave. Ostavili smo nekoliko dana građanima da bi mogli da izvrše rezervaciju kod ugostitelja kojih na listi onih koji primaju vaučere ima negde oko 4.300. Očekujemo da će ovo biti veoma uspešna akcija, prošli put su faktički vaučeri podeljeni za nepun dan. Očekujemo da ćemo i u utorak uspešno završiti i ovaj krug – rekao je Kandić.

Na pitanje koliko je podela vaučera uticala na razvoj turizma, Kandić kaže da je to izuzetno delotvorna mera, jedna od najboljih mera za razvoj domaćeg turizma.

– Najpre je spasila domaću privredu od propasti u kovid krizi, povećala znatno broj domaćih turista i kada su prošle kovid mere, produžila je sezonu u Srbiji – naveo je Kandić.

Kandić kaže da je i te kako povećan broj onih koji se prijavljuju u sistem e-turista i da je domaća turistička privreda, posebno domaća seoska gazdinstva, shvatila značaj legalnog poslovanja, ne samo zbog akcije vaučera već i zbog pogodnosti koje mogu imati kada je reč o dobijanju kredita i podsticaja.

turistički vaučeri

Prijava građana za korišćenje vaučera za subvencionisani odmor u Srbiji kreće od 4. januara na šalterima javnog preduzeća “Pošta Srbije” na teritoriji cele zemlje, saopštilo je Ministarstvo turizma i omladine.

Pravo na vaučere imaju penzioneri, nezaposleni, korisnici prava na dodatak za pomoć i negu drugog lica, zaposleni sa primanjima koja ne prelaze 70.000 dinara mesečno, vojni invalidi, nosioci poljoprivrednog gazdinstva, studenti. Po prvi put korisnici vaučera mogu biti i lica starija od 65 godina koja ne ostvaruju pravo na penziju.

Građanima će biti na raspolaganju 100 hiljada vaučera u maksimalnoj vrednosti od 5.000 dinara koje mogu koristiti u ugostiteljskim objektima koji učestvuju u sistemu dodele vaučera. Trenutno je u tom sistemu više od 3.000 ugostitelja koji su prijavili smeštajne kapacitete za korisnike vaučera u sledećoj godini.

Ministarstvo navodi da ostaje otvoren poziv i ostalim ugostiteljima da se priključe do kraja trajanja akcije. Krajnji rok za korišćenje vaučera je 20. novembar 2023. godine.

error: Content is protected !!