школско такмичење

Muzička 15

Osnovna muzička škola „Slobodan Malbaški“ nastavila je lepu tradiciju održavanja koncerta najboljih na školskom takmičenju. U svečanoj sali Narodnog muzeja posle koncerta su dodeljene pohvale i diplome svim učesnicima.

Školsko takmičenje održano je osmi put i na njemu je učestvovalo 75 učenika od prvog do trećeg razreda.

– Praksa je da, po završetku takmičenja, priredimo konert i svečanost na kojoj i nagradimo sve učesnike. Petočlani žiri ocenjivao je nastupe učenika, tako da u svakoj od četiri kategorije imamo, u zavisnosti od broja bodova, više pohvala, trećih, drugih i prvih mesta. Večeras nastupaju najbolji među najboljima, oni koji su osvojili najveći broj bodova u svojoj kategoriji, iz svakog razreda. Ukupno dodeljujemo 84 pohvala i diploma jer su se neka deca takmičila i sa instrumentom i u solfeđu – kaže profesor klavira Eva Francuski Aranjoš, rukovodilac tima za školsko takmičenje i zamenik direktora.

Luka Tolimir ima 13 godina i učenik je trećeg razreda klavira.

– Dobio sam prvu prvu nagradu jer sam imao 99 od sto bodova – kaže Luka. – Od malena volim klavir i to će biti moje zanimanje.

Iako je završio osnovno muzičko obrazovanje na odseku gitare, Mario Komarek pohađa Muzičku školu na drugom smeru.

– Volim i solo pevanje i sada sam u drugom razredu na tom odseku. Planiram da upišem Srednju muzičku školu u Zrenjaninu. Na takmičenju sam dobio sto bodova za solo pevanje.

Desetogodišnji Luka Milojica svira harmoniku, ali to nije bio njegov prvi izbor.

– Počeo sam da sviram klavir, pa sam se prebacio na odsek harmonike jer mi više odgovara. Sada sam drugi razred, a na takmičenju sam osvojio prvu nagradu sa 99,4 boda.

Dodelu diploma podržala je kikindska fabrika „Banini“ koja je za sve takmičare obezbedila poklon-pakete sa slatkišima.

error: Content is protected !!