Kikinda je domaćin kampu „Moj prvi smeč“, koji se održava u SC „Jezero“. Razvojni kamp za dečake počeo je u Kikindi kao završna manifestacija Odbojkaškog saveza Srbije za sezonu 2023/2024, a polaznike su na treningu posetili Nikola Lukač, gradonačelnik, Dragan Pecarski, član Gradskog veća i Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde.

-Četvrtu godinu zaredom, a treću u Kikindi, Odbojkaški savez Srbije radi na omasovljenju dečaka zainteresovanih za odbojku. Ovo je završni deo projekta koji je izazvao veliko interesovanje. Više od 3.500 dečaka iz 56 gradova iz čitave Srbije učestvovalo je u projektu. Okupljanja osnovnoškolaca je besplatno i troškove snosi Odbojkaški savez Srbije, što je jedna od pogodnosti. Druga je da tokom sezone testiramo sve koji su učestvovali na kampu. Na taj način dobijamo informacije o stečenim anomalijama koje zavise od stila života i načina života. Na osnovu ovih podataka organizujemo trenažne vežbe i sam proces ide ka tome da animiramo što više dece koja će ostati da se bave odbojkom – rekao je Zoran Olajić, koordinator projekta.
Tokom kampa razvijaju se odbojkaške veštine, promovišu se sportske vrednosti, a decu uče da vode brigu o svom.

-Važno je da se deca bave sportom, odbojkom, a nama je čast što smo treću godinu zaredom domaćini ovom kampu. Siguran sam da sva ova deca puna utisaka odu iz naše Kikinde, a mnogi od njih naši gosti su već tri puta, što pokazuje da smo dobri domaćini. Sa druge strane naši sugrađani imaju priliku da vežbaju i da se upoznaju sa svojim vršnjacima iz drugih delova Srbije. Naš grad nastaviće da ulaže u sportsku infrastrukturu i uveren sam da ćemo saradnju nastaviti i narednih godina – dodao je gradonačelnik Lukač.

Naš grad ima kapacitet da organizuje slične događaje s obzirom na dobru sportsku infrastrukturu u „Jezeru“, ali i odličnim smeštajnim kapacitetima u Domu učenika „Nikola Vojvodić“.
A.Đ.