kikinda izbori

gradska kuca

Градска изборна комисија утврдила је збирну изборну листу учесника на локалним изборима у Кикинди 2. јуна. За места у Скупштини града надмеће се пет одборничких листа.

Прва листа је „Александар Вучић- Кикинда сутра” коју чине Српска напредна странка, Социјалистичка партија Србије, Покрет социјалиста, ПУПС, Социјалдемократска партија Србије, Српска радикална странка и Заветници. Први на листи је градоначелник Никола Лукач.

На другом месту је мањинска листа „Савеза војвођанских Мађара др Балинт Пастор”, на којој је први Золтан Тот, иначе председник Савета Месне заједнице Сајан.

Под бројем три је листа „Изабери промену- Уједињена опозиција Кикинде- Мирко Шоћ”, а у овој опозиционој коалицији су Странка слободе и правде, Лига социјалдемократа Војводине, Социјалдемократска странка, Србија центар, Народни покрет Србије, ДЗВМ, ПОКС, Двери, Покрет за преокрет. Први на листи је Мирослав Грујић, професор географије.

Четврта изборна листа је „Бирам борбу! Бирам Кикинду!” а у тој опозиционој коалицији су Демократска странка, Зелено леви фронт и Покрет слободних грађана. Ову листу предводи Оливера Кантар, адвокат.

Под бројем пет је листа „Кикинда против насиља- Милорад Мики Алексић”, а први на тој листи је уједно и њен носилац Милорад Алексић, дипломирани професор спорта и физичког васпитања.

Ј. Ц.

 

e52c4979-703b-40fb-ad12-8830bb217c53

Биралишта у Србији затворена су у 20 сати, а међу првима је на бирачко место изашла кандидаткиња за покрајинску посланицу на листи „Александар Вучић – Војводина не сме да стане“ и председница Градског одбора Српске напредне странке Станислава Хрњак.

 

– Као и сваки пут када је изборни дан прва обавеза у јутарњим сатима по отварању бирачког места је да гласамо. Ово је својеврсни празник демократије и добра прилика да се грађани изјасне и оцене све политичке програме и платформе. Оно што  обележева данашњи дан је да ће наши суграђани одредити будућност како Војводине, тако и Србије. Увек су Кикинђани излазили на биралишта и прошле године имали смо излазност од 64 одсто, тако да  и на овим изборима очекујем сличну излазност – истакла је Станислава Хрњак.

У пратњи супруге  гласао је Миленко Јованов, кандидат са листе „Александар Вучић – Србија не сме да стане” и шеф посланичке групе Српске напредне странке у протеклом сазиву Народне скупштине.

– Очекујем да што већи број суграђана изврши своју грађанску дужност и да на тај начин кажу какву Србију желе. Надам се да ће подржати резултате који смо постигли у прошлости и да ће гласати за политику која је те резултате изнедрила. Надам се да ће гласати за људе који су постављене задатке и циљеве остварили. Очекујем да ћемо већ сутра наставити да се боримо за даљи развој Србије, за даље подизање животног стандарда, за бољи живот свих нас, за бољу инфраструктуру, подизање Кикинде, Србије и Војводине – прецизирао је Јованов.

Своју грађанску дужност на бирачком месту број 9 у Основној школи „Свети Сава“ обавио је и градоначелник Никола Лукач који је на биралиште изашао заједно са породицом, децом и родитељима.

– На гласање сам дошао са својим родитељима и својом децом. То су три генерације које апсолутно схватају која је важност данашњих избора. Сигуран сам да је то разлог велике излазности у нашој средини. Као што је у мојој породици, тако сви треба да будемо у једној кући и да једни други подржавамо и очувамо Србију. Грађани су разумели поруке и бојазан да би неко други пореметио напредак Србије. Хвала мојим суграђанима што су изашли у великом броју на биралишта и што су препознали важност избора. Само заједнички, разумевајући једни друге можемо у наредном периоду да напредујемо – поручио је Лукач.

99bf546b-2d3b-4fc1-974a-b1fe213b0c63

На бирачком месту шест у вртићу „Лептирић“ до 18 сати гласало је чак 60 одсто суграђана уписаних у бирачки списак.

 

 

На републичким изборима право гласа на овом биралишту има 695, а на покрајинским 700 бирача. До 18 часова 420 бирача испунило је своју грађанску дужност, а  гужву смо и затекли и два сата пред затварање биралишта.

На територији Града до 18 часова излазност је 56,7 одсто, сазнајемо у Градској изборној комисији.

До 17 сати у Србији је излазност 47,2, а у Војводини до 17.30 часова 42,43 процената.

До 16 часова, у Кикинди је забележена излазност од 46 одсто. 

error: Content is protected !!