Subotičani slavili u „Jezeru”: Prvi poraz rukometaša Kikinde

Vodeći na tabeli severno-centralne grupe B lige, rukometaši Kikinde doživeli su prvi poraz u sezoni. U prvom kolu drugoga kruga nadmetnja, oni su izgubili na svom terenu u „Jezeru” od subotičkog Spartaka, minimalnim rezultatom 21:20. Subotičani, koje s klupe predvodi Slaviša Laković, nekadašnji trener MRK Kikinde, prezimili su na petom mestu i nisu slovili kao favorit večeras u našem gradu, ali su se ovom pobedom opet ravnopravno uključili u trku za jedno od prva četiri mesta koja donose doigravanje za prvaka i plasman u najjaču rukometnu ligu Srbije.

Spartak je imao vođstvo celo prvo poluvreme, na odmoru je bilo 10:9 za Subotičane, a tek u nastavku, u 37. minutu, učenici trenera Vladimira Cvijana stigli su do prve prednosti, ispostavilo se i jedine na meču. Samo još jedanput, nekoliko minuta kasnije, Kikinđani su imali egal rezultat, a potom je Spartak opet preuzeo potpuni nadzor nad dešavanjima i to svakom pogledu. U finiš su Subotičani ušli s tri gola viška, a Kikinda je do minimalnog poraza stigla tek u poslednjim sekundama susreta, izgubivši tako jednakom razlikom kojom je dobila jesenju utakmicu na severu Bačke protiv večerašnjeg rivala.

Sretna je okolnost po ekipu iz „Jezera” što su sinoć odnosno večeras i prva dva pratioca na tabeli kiksali. Kolubara je čak i poražena, a Inđija osvojila tek bod. Istovremeno, i raspored utakmica do kraja drugoga dela sezone ide na ruku Kikinđanima pa valja, ipak, očekivati da i nakon ove deonice ostanu na prvoj poziciji i tako uđu u doigravanje za plasman u elitu.

U subotu, Kikinda će gostovati timu Sivca, u istoimenom selu u Bačkoj.

MRK KIKINDA: Đukić, Balaban, Majkić, Lisica 2(1), Gergijevski, Gamber 2, Miškov, Todorov 1, Vrgović 2, M. Panić, L. Panić 1, Tatari 3(1), Kitanović, Stojanović 1, Jovanović 5, Bošković 3.