Matursko veče proslavili su i maturanti Srednje stručne škole „Miloš Crnjanski“. U ovo generaciji maturiralo je 84 srednjoškolaca, a za đaka generacije proglašena je Elena Mohači:

-Završila sam smer laboratorijski tehničar. Titulu sam stekla zahvaljujući skroz odličnom uspehu u sve četiri godine, kao i učešću na takmičenjima. Stigla sam do republičkog nivoa iz matematike, kao i na republičko takmičenje iz anatomije. Školu sam predstavljala i na školskim takmičenjima u odbojci i rukometu – navela Elena.

Elena Mohači planira da upiše Tehnološki fakultet u Novom Sadu smer biotehnologija.

Emil Hofgezang, direktor napomenuo je da su iz škole ispratili učenike iz četiri odeljenja.

-U narednoj školskoj godini upisujemo jedno odeljenje više. Novina je smer negovatelj. Reč je o trogodišnjem obrazovnom profilu. Upisaćemo i laboratorijske tehničare, arhitektonske tehničare, kao operatere u proizvodnji i pekare.

A.Đ.


