Područna fudbalska liga: Sumorni jesenji oproštaj Poleta i Delije

Okončana je polusezona i u Područnoj fudbalskoj ligi „Zrenjanin”, a oba naša kluba na jesenjem oproštaju upisali su poraze. Nakovački Polet izgubio je 5:2 u Banatskom Despotovcu od Mladosti, a mokrinski Delija od Banata u Čenti, bilo je 7:1 za domaćina.

Polet je u Despotovcu poveo preko Zorića, sredinom prvoga dela, ali domaćin je ubrzo izjednačio, početkom nastavka i načinio preokret, a onda u sledećem minutu i povisio na 3:1. Zorić je opet bio strelac za Nakovčane, ali do kraja Mladost je s još dva pogotka overila pobedu. Mokrinčani su u Čentu otišli s golmanom i šestoricom igrača u polju, do odmora bilo je 5:0 za Banat, koji je u nastavku postigao još dva gola, a bliže kraju Vračev je pogodio za Deliju i bio je to konačan rezultat.

Polet, koji na kraju sezone želi plasman na vojvođanski „Istok”, prezimiće na trećem mestu s 30 bodova, sedam manje od lidera srpskocrnjanske Budućnosti i bodom manje od druge melenačke Rusande. Deliju pak čeka borba za opstanak, a Mokrinčani će marta naredne godine u prolećnom delu sezone startovati sa 13 bodova i 14. pozicije, prve ispod trenutne crte ispadanja. Dve ekipe ispod Mokrinčana već su otpisane: ASK iz Aradca i Krajina iz Krajišnika, sakupili su po tri boda.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...