Одборници изгласали продају две парцеле у индустријским зонама: Све привлачнији инвеститорима

Већином гласова на 35. седници Скупштине града донето је решење о отуђењу катастарске парцеле у Кикинди из јавне својине. Реч је неизграђеном грађевинском земљиште у грађевинском подручју. Катастарска парцела се отуђује ради изградње производно пословних објеката малих и средњих предузећа чија делатност не производи буку, вибрације и загађења. Рок за изградњу и пуштање у рад објекта је три године од дана солемнизације уговора код јавног бележника.

Вредност инвестиције је 400.000 евра, а привредник има намеру да запосли 40 радника. Отуђење земљишта у Блоку 41 и 43, допринеће стварању још бољих привредних услова за добробит наших суграђана. Није случајност што је Кикинда интересантна инвеститорима, истакао је градоначелник Никола Лукач.

 

-У протеклих десет година стварамо пословни амбијент. Ефикасна и брза градска управа која ће одговорити на све захтеве домаћих и страних инвеститора, изградња брзе саобраћајница од Сомбора до Кикинде, која је осмех Србије, и опремљене индустријске зоне довели су до тога да је наша средина све привлачнија за улагање. Коначно постајемо транзитни град и овај развојни потенцијал морамо да искористимо. Све наведено определиће младе да остану и да се врате у родни град где ће стварати и подизати породицу. Са привредницима из нашег града и земље изградили смо партнерски однос, тако да смо сведоци да привредници из Кикинде проширују своје капацитете и запошљавају суграђане. Циљ су нам инвеститори са одговорнијим и боље плаћеним пословима који ће омогућити напредовање. Привредна друштва виде перспективу, добар амбијент који је створен за безбеднији и бољи живот грађана, тако да није случајност да се улаже у ритејл парк, будући „Хоум центар“ и друге инвестиције  – навео је градоначелник Лукач.

Стигло је писмо о намерама од потенцијалног инвеститора који жели да улаже у Нову  индустријску зону, на парцели поред фабрике „Калцедонија“.

– Овлашћени проценитељ Министарства финансија проценио је тржишну вредности грађевинског земљиште укупне површине 3,2 хектара. Процењена минимална вредност је пет евра по квадрату односно минимална почетна вредност ће бити 160.000 евра. Продаја земљишта биће јавно објављена уз достављане затворених понуда. Постоји и заинтересовани инвеститор за парцелу у Индустријској зони „Расадник“ који се бави металском индустријом односно производњом пољопривредне механизације. Површина највеће од укупно пет парцела је 6, 3 хектара, минимална процењена вредност је шест евра по квадрату односно 381.978 евра. Град не продаје земљиште само да би га продао него је циљ да оно буде у функцији и намени за шта је и предвиђено – додао је члан Градског већа Саша Танацков.

Донета је и одлука о усвајању средњорочног плана Града Кикинде за период од 2024. до 2026. године. Oвај документ до сада није постојао, а усклађен је са планираним буџетом.

– Суштина је праћење реализације планираних пројеката и да се у њега уносе измене које живот сваког дана доноси. Важне ствари које су предвиђене Планом развоја града већ су реализоване у пракси попут фабрике воде, замене комуналних инсталација, изградња Ритејл парка и других садржаја – казао је Танацков.

Стратегија развоја спорта Града Кикинде са акционим планом за период 2024-2030. године усвојена је након расправе. Члан Градског већа Драган Пецарски рекао је да она обухвата све, почев од предшколаца до најстаријих суграђана, укључујући и активне спортисте, као и план санације спортске инфраструктуре коју треба унапредити.

-У Кикинди је спорт препознат као врхунски и такмичарски. Документ предвиђа правилан физички развој, пажљиво су дефинисани инфраструктурни и кадровски проблеми, а посебна пажња посвећена је спорту за жене и за особе са инвалидитетом. Зацртали смо циљеве које ћемо, сигуран сам, и остварити – напоменуо је Пецарски.

Одборници опозиције имали су замерке на ову Стратегију међу којима су навели постојање више клубова истог спорта, неслагање са изградњом тренажног центра, реактивацију клубова. Шеф одборничке групе СНС-а Александар Аћимов и одборник исте странке Душан Попесков прецизирали су да је улагање у спорт, улагање у будућност и здравље деце.

Тачку на расправу ставио је градоначелник Лукач који је подсетио да се у протеклим годинама улагало у спортску инфраструктуру, нарочито у СЦ „Језеро“ где су реконструисани базен и теретана, решен је проблем вентилације у самој хали.

– Размишљамо о новој тренажној, али и сали за борилачке вештине и имамо јасно зацртане циљеве. Хала у Мокрину коначно је под ингеренцијом СЦ „Језеро“ чиме је заустављено њено пропадање. Додатно морамо да анимирамо децу, спортске стручњаке и клубове јер нам је важно да се што више малишана бави спортом. Како улажемо у спортске објекте у граду, улажемо и у сеоске клубове и средине. Фудбалски клубови, који су били потпуно уништени, у протеклих неколико година долазе на здраве основе и зато је држава определила да Кикинда добије нови стадион. Имамо сјајне спортисте и спортске раднике које треба подржати – закључио је први човек Града.

Дата је сагласности на Статут ЈП за комуналну инфраструктуру и услуге „Кикинда“, донета је одлука о изменама одлуке о тарифи комуналних такси и о изради измена и допуна Плана детаљне регулације за Блок 24 и део Блока 46  у Микронасељу. Прихваћен је извештај о раду градског Штаба за ванредне ситуације  за прошлу годину, образован је и именован Локални савета родитеља Града Кикинде за школску 2023/2024. годину, као и решења о разрешењу и именовању чланова појединих школских одбора .

А.Ђ.

СКУПЉИ АУТОБУСКИ ПРЕВОЗ

Донето је решење о давању сагласности на одлуку Надзорног одбора ЈП „Аутопревоз“ о усвајању  измене ценовника услуга превоза у приградском и градском саобраћају. Цене превоза нису мењане од 2019. године и у ранијем периоду нису усклађиване са стопом реалне инфлације, што је довело до тога да су већ дужи период испод економски оправданих. Од 1. априла за 70 динара биће увећане аутобуске карте из Кикинде ка селима, а за 10 динара између села.

 

ПОЛИТИКА ПРОСПЕРИТЕТА

Коалиција око СНС-а има политику, за разлику од других партија и организација, рекао је одборник СНС-а Душан Попесков.

– Крајем 2013. године, када смо са коалиционим партнерима преузели власт у Кикинди, буџет је био 2,1 милијарду динара од чега је задужење било 950 милиона динара. Данас је буџет 3,5 милијарди динара. За ових 11 година борили смо се да се са 11.000 незапослених дођемо на 2.000, да се изграде нове индустријске зоне и да дођу нове фабрике, да школе и јавне институције буду обновљене и достојне 21. века. Подршка од 15.800 гласова добијених на претходним изборима говори о нашем раду и труду.

 

 

 

ТВОЈ БРЗИ ИНФО и ове суботе на вашем порталу

Погледајте преглед недељних дешавања у Кикинди- ТВОЈ БРЗИ ИНФО са Александром Станкић. Пратите нас на...

ТВОЈ БРЗИ ИНФО: Ново на Кикиндском порталу (Видео)

Погледајте преглед недељних дешавања у Кикинди- ТВОЈ БРЗИ ИНФО са Александром Станкић. Пратите нас на...

(ВИДЕО) Бачкоградиштани победници „3х3 фудбал финала Србије”

Састав из Бачког Градишта победник је „3x3 фудбал финала Србије” које је данас одржано у...

Don`t copy text!