Doigravanje za ulazak u Superligu: Kolubara povela protiv Kikinde

U prvoj utakmici finala doigravanja severno-centralne grupe B lige za ulazak u Superligu, rukometaši Kolubare večeras su u Lazarevcu, 27:26 savladali MRK Kikindu. Dobro su Kikinđani ušli u meč, imali vođstvo i na odmor otišli s plus četiri, bilo je 9:13. I u nastavku igre Kikinda je vodila sve do 42. minuta, tada su Lazarevčani prvi put poravnali. Opet je naša ekipa stvorila tri pogotka viška, Kolubara je ponovo izjednačila, a onda Kikinda, 12 minuta pre kraja stigla do plus dva.

Pet minuta kasnije, nakon mini-serije domaćina od 3:0, usledio je preokret, prvo vođstvo Kolubare i neizvestan finiš. Naši momci nisu dolazili u vođstvo, još triput su se vraćali u rezultatski egal, poslednji put u 58. minutu, a potom je Kolubara s dva gola osigurala trijumf pa pogodak Vrgovića, desetak sekundi pre kraja sa crte sedmerca, više nije mogao uticati na konačan ishod.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u nedelju, u „Jezeru”, s početkom u 19 sati. Ukoliko pobedi Kikinda, biće odigrana majstorica u Lazarevcu, a ako Kolubara i tada bude uspešnija plasiraće se Superligu dok će naš tim nastaviti doigravanje za prelazak u elitu.

MRK KIKINDA: Đukić, Balaban, Majkić, Lisica 4, Georgijevski, Trninić 2, Marković, Todorov, Vrgović 7(3), M. Panić 1, L. Panić 2, Tatari, Kitanović, Stojanović, Jovanović 5, Bošković 5.