Gradonačelnik Mladen Bogdan i gradski većnik za sport Aleksandar Aćimov, upriličili su prijem za kuglašice Kike 0230, osvajačice trećeg mesta na nedavno održanom Euro kupu, drugom po značaju klupskom kuglaškom nadmetanju u Evropi, u slovenačkom Mariboru, istovremeno izborivši plasman i u elitno takmičenje – Ligu šampionki. Gradonačelnik se u razgovoru biranim rečima obratio damama, a gradski većnik, u izjavi za medije, rekao je:
– Veliko zadovoljstvo je ugostiti naše kuglašice, ponosni smo na njih. Neka nastave ovim tempom, one sada predstavljaju ozbiljan klub ne samo u državi, već i u regionu. Njihovo je da rade i usavršavaju, a Grad će uvek stati uz klub posle ovakvih uspeha i podržati ih. One su već u redovnom beneficiranom programu i pomažemo im u omogućuvanju prevoza i na utakmice i na treninge u Novi Bečej. Radićemo i na planu kikindske kuglane, ali treba biti realan i sagledati situaciju i da se nađe pravo rešenje za naše kuglašice, a javnost će biti obaveštena na vreme.
Kapitenka Nada Komanov, kapitenka Kike, nadovezala se:
– Ovaj uspeh mnogo nam znači, otišle smo skromno da probamo da se plasiramo u Ligu šampionki, a za to je bilo dosta da budemo i pete, a uspele smo da se domognemo pobedničkog postolja i bronze, savladavši Austrijanke, koje se profesionalo bave ovim sportom. U ponedeljak čekamo žreb za Ligu šampionki, a prva utakmica dvomeča osmine finala na rasporedu je 23. novembra.
D. P.
Utakmici je prisustvovao i Miroslav Pecarski, bivši internacionalac i reprezentativac.
Trener Mirko Bucalo dodao je:
Aleksandar Aćimov, gradski većnik za sport, zaključio je:
Severnobanatski srpskoligaš i nakon 10. kola nema poraz, uz četiri trijumfa, šesti je put ove sezone remizirao, ali bod na Gradskom stadionu imao je gorak ukus, budući da su, počev od odličnog suđenja Maria Bogićevića, postojali svi uslovi da RFK Novi Sad bude oboren na pleća. Međutim, „Kanarinci” su izjednačili tri minuta pre kraja, pokvarivši računicu OFK Kikinde. Trener Zdravko Trivković opet naglašava da nema potrebnu oštricu u samom špicu.
– Vrlo sam zadovoljan prikazanim, školarka Vila Babić (do 43kg) u svom prvom meču oduševila je publiku, kadetkinja Anđela Arađanin (do 57kg) izgubila je na poene od vrlo nezgodne Mie Topić, a kadet Dario Kockar (do 82kg) boksovao je odlično, u trećoj rundi deklasirao je protivnika. Formu tempiramo za „Kikindsku zlatnu rukavicu”, 22. decembra, provera sledi za: Sekulića, Šibula, Miklju i ostale, a osim toga Dragana Golić u petak će boksovati u Italiji, u Bolonji.
Senior Nikola Kočiš uzeo je bronzu u katama, a juniorka Nina Stojnić u borbama (do 53kg) dok je kadetkinja Mia Vašalić osvojila dve srebrne medalje u katama.
D. P.
– Očekujemo da ćemo da dobijemo sa njim čvrstinu što je neophodno da bismo ostvarili vrhunske rezultate. Rezultat u Superligi će da nam bude imperativ, ali želimo i da naši mladi takmičari sazrevaju uz Kukolja koji je već uspeo da uđe među legende srpskog sporta. Dovođenjem Kukolja uspeli smo da dobijemo bitku sa klubovima sa mnogom većim budžetima, a mi smo se trudili da odigramo na kartu dugodišnje saradnje i prijateljstva – kaže Svetislav Vukmirica, direktor Partizana.
U Novom Bečeju, zajedno s partnerima iz muških klubova, plasmane na Prvenstvo Srbije ostvarile su: Branislava Vujasin, Jelena Santo i Jasmina Draganov dok je u Nišu to pošlo za rukom Nadi Komanov.
Nastupale su još, ali su ostale ispod crte: Natalija Kresoja, Ljiljana Frenc, Snežana Šibul i Marijana Francuski.