Комплетирано је 12. коло Војвођанске лиге „Исток”, а у тешкој ситуацији за клуб, наковачки Полет издигао се и у Српској Црњи, као домаћин на неутралном терену, савладао 3:2 високопласирану екипу Борца из Старчева. Драганов је Наковчанима донео вођство у 13, минуту, Кочиш у 42. удвостручио предност, а потом у наставку, у 64, повисио и на 3:0. Ближе крају Старчевци су смањили, а у завршници стигли и до другог поготка но био је то и коначан исход.
Резултати 12. кола: Будућност – Црвена звезда 5:2, Јединство (В) – Бегеј 1:3, Слобода – Русанда 2:0, Пролетер – Козара 1:4, БАК – Јединство (БК) 3:1, Младост – Полет (И) 1:0, Напредак – Долово 0:4, Полет (Н) – Борац 3:2.
ПОРЕДАК: Будућност 32, Младост 27, Бегеј 25, Борац 24, Јединство (В) 23, Јединство (БК) 20, Црвена звезда 20, Слобода 18, Долово 17, Полет (Н) 16, Козара 12, Полет (И) 12, БАК 9, Пролетер 5, Напредак 5, Русанда 3.
У 13. колу, у среду (13.00), играће: Јединство (БК) – Полет (Н), Козара – Напредак, Русанда – Пролетер, Бегеј – Слобода, Борац – Будућност, Долово – БАК, Полет (И) – Јединство (В), Црвена звезда – Младост.
Д. П.
ПОДРУЧНА ЛИГА
Резултати 12. кола: Јединство – Младост 0:1, Делија – ЖФК Банат 2:0 /Д. Јолић, Н. Врачев/, Омладинац – Црвена звезда 7:0, Банат – Напредак 5:3 /Јосимовић трипут/, ЖАК – Задругар 2:2 /Важић, Утржен (пенал)/, 2.октобар – МСК 5:4, Граднулица – Билећанин 4:3, Војводина – Раднички 5:3 /Марић, Врбачки двапут, Рашета двапут/.
ПОРЕДАК: Граднулица 28, Задругар 27, 2.октобар 24, Напредак 22, Војводина 22, Банат 21, МСК 20, Младост 16, Омладинац 14, Делија 14, Јединство 13, ЖФК Банат 13, ЖАК 13, Билећанин 10, Црвена звезда 9, Раднички 9.
У 13. колу, недељу (13.00), играће: Раднички – Јединство, Билећанин – Војводина, ЖФК Банат – Граднулица, МСК – Делија, Задругар – 2.октобар, Напредак – ЖАК, Црвена звезда – Банат, Младост – Омладинац.
Девојке пак лоше су ушле у викенд, поразом од Тикваре, 4:0, у Бачкој Паланци, али су потом у седмом колу поправиле утисак, победивши код куће Змајево, поменутим, максималним резултатом.
Осим ње, на шампионату на којем се окупило 16 најбољих, наступиле су још четири Кикинђанке: Љиљана Френц, Јелена Санто (обе заустављене у борби за одличје), Снежана Шибул и Наталија Кресоја.

Д. П.
– Остао је жал, јер, пренели су ми из наше репрезентације, Нина се у Сарајеву борила као лавица, чак била технички боља од Туркиње, а пре тога савладала је Румунку и Кипранку у категорији у којој је било чак 36 боркиња из 13 држава – каже Тања Сили, Нинина клупска тренерица.
Битнија од данашњег резултата јесте чињеница да Иђошани, након вишегодишње паузе, од прошле календарске године опет имају сениорски тим, који је ове јесени још и заблистао. Презимиће Борац на другој позицији шестог ранга, с бодом заостатка у односу на првопласираног имењака из Александрова па су и амбиције Иђошана јасне, напомиње председник Управе Марко Челекетић, од летос на функцији.
– Појачаћемо се предстојеће зиме, желимо у подручни ранг, а захваљујемо се и претходној гарнитури Управе која је одрадила велики посао, кренувши прошле године од нуле. Сада нас петорица, још увек регистрованих играча, чинимо Управни одбор, али је и велики број мештана уз нас и помаже. Екипу чине углавном момци из Иђоша, имамо и неколико донатора, бројну публику, а играчи редовно тренирају, ефикасни су, а резултати су дошли као круна свега поменутог. Фудбал се вратио на велика врата у Иђошу, а желим још да додам да у клубу имамо око 30 деце – каже Челекетић.
Тренер Иван Вујин надовезује се:
Љубиша Јакшић, капитен тима, додаје:
Ветеран међу стативама Антал Карачоњи поуздан је и у 51. години.
Драган Магарашев, некадашњи играч Борца, један од оних који је ту да први припогне Управи, закључује:
За Борац су, у последњем јесењем колу, наступили: Карачоњи, Хорват, Вукобрат, Шугић (Колдан), Јакшић, Матијевић (Јонић), Свирчев (Миливојац), Терек (Елезовић), Штеванов, Месарош, Грујић (Мендергиш), у записнику били су још: Бећагул и Мирчевски, а до седам против Рохама, „бројали” су: Свирчев, Јакшић (двапут), Терек, Матијевић (двапут) и Шугић,
Д. П.

Након четири утакмице у низу без победе, а три су ремија у том раздобљу уписана на домаћем терену и претпрљен пораз у Дивошу, и уз само два постигнута гола током 360 минута игре, Здравко Тривковић, који је иначе због црвеног картона, јуче, против Слободе, присилно командовао екипи с ограде а не клупе, данас је смењен с места шефа струке ОФК Кикинде.
– Резултатска криза после јучерашњег меча више је него евидентна и зато смо захвалили на сарадњи Тривковићу. До краја јесени, екипу ће с клупе предводити досадашњи помоћни тренер Владимир Китановић, а у овом тренутку најбитније је да се екипа тргне и да покушамо да извучемо максимум у последња три кола и сакупимо колико год је могуће више бодова – јасан је Марко Вукобрат, директор клуба из Дистричке улице.