Градоначелник Младен Богдан и градски већник за спорт Александар Аћимов, уприличили су пријем за куглашице Кике 0230, освајачице трећег места на недавно одржаном Еуро купу, другом по значају клупском куглашком надметању у Европи, у словеначком Марибору, истовремено изборивши пласман и у елитно такмичење – Лигу шампионки. Градоначелник се у разговору бираним речима обратио дамама, а градски већник, у изјави за медије, рекао је:
– Велико задовољство је угостити наше куглашице, поносни смо на њих. Нека наставе овим темпом, оне сада представљају озбиљан клуб не само у држави, већ и у региону. Њихово је да раде и усавршавају, а Град ће увек стати уз клуб после оваквих успеха и подржати их. Оне су већ у редовном бенефицираном програму и помажемо им у омогућувању превоза и на утакмице и на тренинге у Нови Бечеј. Радићемо и на плану кикиндске куглане, али треба бити реалан и сагледати ситуацију и да се нађе право решење за наше куглашице, а јавност ће бити обавештена на време.
Капитенка Нада Команов, капитенка Кике, надовезала се:
– Овај успех много нам значи, отишле смо скромно да пробамо да се пласирамо у Лигу шампионки, а за то је било доста да будемо и пете, а успеле смо да се домогнемо победничког постоља и бронзе, савладавши Аустријанке, које се професионало баве овим спортом. У понедељак чекамо жреб за Лигу шампионки, а прва утакмица двомеча осмине финала на распореду је 23. новембра.
Д. П.
Утакмици је присуствовао и Мирослав Пецарски, бивши интернационалац и репрезентативац.
Тренер Мирко Буцало додао је:
Александар Аћимов, градски већник за спорт, закључио је:
Севернобанатски српсколигаш и након 10. кола нема пораз, уз четири тријумфа, шести је пут ове сезоне ремизирао, али бод на Градском стадиону имао је горак укус, будући да су, почев од одличног суђења Мариа Богићевића, постојали сви услови да РФК Нови Сад буде оборен на плећа. Међутим, „Канаринци” су изједначили три минута пре краја, покваривши рачуницу ОФК Кикинде. Тренер Здравко Тривковић опет наглашава да нема потребну оштрицу у самом шпицу.
– Врло сам задовољан приказаним, школарка Вила Бабић (до 43кг) у свом првом мечу одушевила је публику, кадеткиња Анђела Арађанин (до 57кг) изгубила је на поене од врло незгодне Мие Топић, а кадет Дарио Коцкар (до 82кг) боксовао је одлично, у трећој рунди декласирао је противника. Форму темпирамо за „Кикиндску златну рукавицу”, 22. децембра, провера следи за: Секулића, Шибула, Микљу и остале, а осим тога Драгана Голић у петак ће боксовати у Италији, у Болоњи.
Сениор Никола Кочиш узео је бронзу у катама, а јуниорка Нина Стојнић у борбама (до 53кг) док је кадеткиња Миа Вашалић освојила две сребрне медаље у катама.
Д. П.
– Очекујемо да ћемо да добијемо са њим чврстину што је неопходно да бисмо остварили врхунске резултате. Резултат у Суперлиги ће да нам буде императив, али желимо и да наши млади такмичари сазревају уз Кукоља који је већ успео да уђе међу легенде српског спорта. Довођењем Кукоља успели смо да добијемо битку са клубовима са многом већим буџетима, а ми смо се трудили да одиграмо на карту дугодишње сарадње и пријатељства – каже Светислав Вукмирица, директор Партизана.
У Новом Бечеју, заједно с партнерима из мушких клубова, пласмане на Првенство Србије оствариле су: Бранислава Вујасин, Јелена Санто и Јасмина Драганов док је у Нишу то пошло за руком Нади Команов.
Наступале су још, али су остале испод црте: Наталија Кресоја, Љиљана Френц, Снежана Шибул и Маријана Француски.