Спорт

rukomet-m

Рукометаши Кикинде уписали су и четврти пораз у новој сезони. У четвртом колу АРКУС лиге изгубили су 32:29 у Панчеву од Динама па тако и даље немају на конту нити бод.
Панчевци су на старту повели три разлике, а касније су се, у првом делу, одбране слабо играле, голмани нису имали свој дан, голови су падали обострано као на филмској траци па се на одмор отишло резултатом 17:16 за домаћина. И на почетку наставка виђен је резултатаски егал, а Кикинда је, испоставиће се, последњи пут имала минималну предност (21:22) у 42. минуту док је поравнат резултат био на снази у 48, гласио је 24:24. Када су након тога домаћини повели, водство више нису испуштали, а десетак минута пре краја имали су три гола вишка – 27:24. Још четири пута у финишу, екипа из нашег града прилазила је на минус заостатка, али без снаге да угрози победу Динама чији су голмани на крају имали тек четири обране заједно, а на супротној страни Кикиндини шест док нити на једној страни није било одбрана приликом извођења седемераца.
У наредном петом колу, у понедељак, 13. октобра, од 19 сати уз директан телевизијски пренос на ТВ Аренаспорт, у дворани „Језеро” гостоваће београдска Црвена звезда и то је прилика да рукометаши клуба с именом нашег града упишу прве бодове против екипе која не блиста у овој сезони, што је и очекивано, будући да по квалитету припада, као и Кикинда, доњем дому АРКУС каравана.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 4, Лисица, Јовановић 8, Ћосић 1, Мишков (1 одбрана, -), Тодоров, М. Панић, Китановић (-, -), Л. Панић 2, Петровић 4, Лазић 6(3), Цвијановић, Ковачевић 4, Гаћиновић (5 одбрана, -).
Д. П.

ФОТО: АРКУС лига

fudbal.-vojvodjanski-istok

Нови Козарци – Стадион: „Илија Пантелић”. Гледалаца: 100. Судија: Дамјан Родеан (Зрењанин). Стрелци: Галић 69. за Слободу, Васић 55. за Глогоњ.
СЛОБОДА: Живков, Карановић (Галић), Марковић, Поповић, Врбачки, Француски, Мисић, Богојевић (Јовандић), Чубрило, Вокић (Бајић), Терзин.
ГЛОГОЊ: Тешовић, Грујић, Вулетић, Додић, Ковач, Мршовић, Костадиновић, Васић (Додић), Ивић, Шутановац, Петровић (Стаменовић).
Након првог дела без голова, Глогоњци су у наставку повели преко Васића. Након што је добио повратну лопту, на ивици казненог простора мало искоса, ефектно је погодио горњи супротан угао. Галић је поравнао 14 минута касније, после дуплог паса с Терзином. Ушао је у шеснаестерац и искоса, полувисоким ударцем, затресао малу мрежу.
Играле су данас у оквиру осмог кола и преостале две наше екипе и обе су поражене на гостовањима, рускоселска Црвена звезда 1:0 у Зрењанину од Граднулице, а великоселска Козара 3:1 (Ђорић) у Житишту од Бегеја.
Д. П.

ofk-kikinda

Након Панчева, севернобанатском српсколигашу и у седмој рунди „Војводине”, мрежа се тресла трипут, мунулог викенда на Градском стадиону и без постигнутог поготка на супротној страни, а славила је Бачка 3:0. Шеф струке Кикинђана Владимир Китановић наглашава да преузима одговорност.
– Оно чега смо се прибојавали, обистинило се, резултати Бачке до сада нису били одраз недостатка квалитета, већ сплета несрећних околности по тај тим. У суботу, у утакмици која је протекла готово без садржаја, показали су се Паланчани као чвршћи и хомогенији, на то ми нисмо имали одговор. Младост наше екипе лепа је, с једне стране и предност, али с друге доноси велике осцилације и погрешке. Међутим, свесно смо ушли у читав процес подмлађивања и нећемо се сигурно предати. Моја је кривица, а момци треба да уживају у фудбалу и у растерећености покажу право лице, као против Нафтагаса – каже Китановић.
Следи гостовање у Инђији, новом лидеру, Железничару.
– Противник који нас чека не само да је нови лидер, већ и, сигуран сам, најбољи састав у лиги. Међутим, српсколигашка „Војводина” квалитетно је надметање, нити једна екипа не може унапред да каже да је уписала бодове и зато у Срем идемо да одиграмо храбро, да се одважно супротставимо и поправимо утисак. Морамо што пре да улијемо момцима додатну дозу самопоуздања, како би се вратили у равноправну лигашку трку. Крај је далеко, борићемо се и верујем изборити за опстанак – оптимист је Китановић.
Д. П.

Резултати седмог кола: ОФК Кикинда – Бачка 0:3, Ветерник – Динамо 0:1, Младост (БЈ) – Нафтагас 0:3, Словен – Омладинац 2:0, Врбас – Инђија 0:0, Железничар – Слога 2:0, Хајдук – Слобода 0:0, Младост (О) – Јединство 1:2.
ПОРЕДАК: Железничар 17, Хајдук 17, Нафтагас 14, Јединство 14, Младост (БЈ) 12, Динамо 12, Врбас 11, Словен 8, Слога 8, Ветерник 7, Инђија 7, Омладинац 7, Бачка 6, Слобода 5, ОФК Кикинда 4, Младост (О) 2.
У осмом колу, у суботу и недељу, играће: Слога – Инђија, Јединство – Врбас, Слобода – Словен, Нафтагас – Хајдук, Динамо – Младост (БЈ), Бачка – Ветерник, Омладинац – Младост (О), Железничар – ОФК Кикинда.

 

sedeca-odbojka

Након турнира у Брези и у Кикинди, ОКИ ”Феникс” је учествовао на јубиларном 30. Међународном турниру у седећој одбојци Меморијал Един Ибраковић у Лукавцу. Позив на овај турнир дошао је од овогодишњег и прошлогодишњег првака Купа Кикинде, екипе „Синови Босне” из Лукавца.

Фениксовци су заузели осмо место. У клубу истичу да им је била велика част учешће на турниру који је окупио осам врсних екипа, све из БиХ, осим “Феникса” из Србије.

-Веома лепо су нас дочекали и угостили, осећали смо се као међу својима. Ово је један од турнира који ћемо сигурно запамтити. Мислили смо да немамо превише шанси за бољи пласман осим овог који смо остварили, посебно што смо знали да смо у групи са три екипе из најјаче европске лиге (Премијер лига БиХ), од којих је једна вишеструки првак Европе. Ипак, то је изазов који нисмо ни хтели, ни смели да пропустимо, да покушамо да освојимо поен-два и боже-здравља сет – наводи Драгослав Ђуричин, председник Феникса.

Турнир је последњих девет година меморијални, посвећен Едину Ибраковићу, оснивачу клуба, репрезентативцу БиХ, освајачу параолимпијских, светских и европских медаља.

Играч и члан управе Феникса Зоран Завишин каже да је ово била сјајна прилика да се опробају и науче   доста тога научи од врхунских тимова, играча и тренера.

-Иако коначан пласман то можда не говори, ту прилику смо максимално искристили. Сарајевски Фантоми су “ванземаљци” и против њих заиста нисмо имали никакве шансе, али смо остале четири одлично одиграли, врло равноправно са противницима. Утакмице су се играле током два дана, свака екипа је првог дана одиграла по 3 утакмице у групи на два добијена сета и другог дана по 2 на три сета за пласман. Рецимо да и поред свих пораза, 4 освојена сета у њима могу то да потврде. Треба бити изузетно спреман за овакав напор, а нама је временом понестајало снаге за нешто више. Могло је бити и другачије, али у суштини вратили смо се врло задовољни показаном игром и оправданим поверењем домаћину- додао је Завишин.

Одиграно је 20 утакмица и коначан пласман је следећи:

1. ОКИ „Фантоми“, Сарајево

2. СКИСО „Синови Босне“, Лукавац, БиХ

3. ИОК „Борац“, Бања Лука, Р.Српска, БиХ

4. ОКИ „Бреза 304“, Бреза, БиХ

5. ОКИ „Челић“, Челић, БиХ

6. ИОК “Тигар 119“

7. „Един Ибраковић“

8. ОКИ „Феникс“, Кикинда, Србија

 

 

 

 

 

 

stoni-(1)

Први турнир четвртог кола Прве савезне лиге одигран је протеклог викенда, а СТК Галадска је победио три утакмице и изгубио један меч.

Девојке су оствариле важне три победе за наставак првенства. Први турнир прве Лиге за жене играо се у Димитровграду. Кикинђанке су победиле СТК Ђурђевград из Смедерева 4:0, Рапид из Николинаца 4:2 и Темерин 4:1, а изгубиле су од СТК Нови Сад 2011 резултатом 4: 3.

На овом турниру наступале су: Лена Терзић, Катарина Бањац, Теодора Голић и Ивана Мршић.

Мушка екипа изгубила је две утакмице резултатом 4:0 од Подунавља и Бачке Паланке. Стонотенисери су наступили у саставу са својим играчима, како би млади такмичари стицали искуство у Другој лиги Србије.

kuglanje

У трећем колу Супер лиге за куглашице, Кикинђанке су славиле у Београду, на куглани УСЦ Вождовац.

Кике су савладале Сингидунум резултатом 5: 3 и са четири чуња разлике.

Утакмица је била тешка и неизвесна до самог краја, али су захваљујући изванредној борби, Кикинђанке успеле да упишу победу.

У наредном колу, састаће се са екипом Младости из Крагујевца.

КИКА 0230: Чисар, Чорба, Шибул, Драганов, Френц, Команов, Бунгхарт, Вујасин

1000007611

На меморијалном турниру у Степановићеву џудисти Партизана, јуниори Никола Исаков и Лука Ристевски, освојили су прво односно пето место у својим тежинским категоријама.

Никола је четири борбе решио ипоном и тако заслужено освојио златну медаљу што му даје пуно самопоуздања за наредни турнир који је већ следећег викенда у београдским Шумицама и то појединачно првенство Србије за млађе сениоре до 23 године.

У Нишу, у организацији џудо клуба Кинезис, млађи такмичари Партизана опробали су своје џудо вештине и форму.  Највише су показали Матеја Џакула освојивши златну медаљу и Катарина Исаков са освојеном сребрном медаљом. Њих очекује међународни турнир у Сарајеву.

 

ofk-kikinda-backa-bp
Кикинда – Гледалаца: 150. Судија: Никола Ђурић (Инђија). Стрелци: Гајић 47, Јањић 73. Адамовић 89. Жути картони: Н. Ковачевић, Станимиров, Ивановић (ОФК Кикинда), Бјелош, Врњеш, Варга, Анђелковић, Обрадовић, резервни голман Ћулибрк (Бачка).
ОФК КИКИНДА: О. Ковачевић, Зечевић (Лекај), Терзин (Шашић), Чутовић, Н. Ковачевић (Пајтин), Молнар (Путник), Николић, Ивановић, Будаи (Оторан), Живанов, Станимиров.
БАЧКА: Видаковић, Обрадовић, Варга, Бјелош, Пјошта (Врањеш), Перишић (Марић), Стаматовић, Хромиш (Анђелковић), Гајић, Јањић (Адамовић), Трифуновић (Глувић). 
У првом делу играло се равноправно, али није било узбуђења, а на почетку наставка Станимиров је кратко одиграо према свом голману Ковачевићу који је приликом испуцавања погодио гостујућег играча,  лопта се одбила до Гајића и уследио је мат за предност Паланчана.
На супротној страни, Ивановић је лепо спојио Молнара који је сам ишао на чувара мреже Бачке и онда промашио оквир. Преломило је то утакмицу, Кикинђани су убрзо кажњени. Пјошта је центрирао, а Јањић утрчао и дуплирао водство Бачке. Тачка је стављена минут пре краја, после повратне лопте забио је с петерца Адамовић.
Д. П. 
masa

Кикинђанка Маша Вереш Матијевић, такмичарка нишког клуба Гард 018, освојила је прво место и златну медаљу у категорији до 65 килограма на Европском првенству у кик-боксу одржаном у италијанском граду Лидо ди Јесоло.

На путу до златног одличја, Маша је савладала изузетно јаке противнице, изборила пласман у финале и попела се на сам врх европског трона.

Ово првенство окупило је 2.400 такмичара из 41 државе.

Јуниорска репрезентација Србије у кик-боксу освојила је 19 медаља на Европском првенству у Италији- шест златних, два сребрна и 11 бронзаних одличја.

 

stoni-tenis

Стонотенисери Галадске били су успешни протеклог викенда.

На првом бодовном турниру у сезони, за завршни турнир ТОП 12 Стонотениског савеза Србије, Лена Терзић је освојила треће место у категорије кадеткиња. Турнир се играо у Чоки.

До бронзане медаље стигао је и јуниор Вања Гергинов, на турниру одржаном у Сенти.

Борислав Рајић, такође јуниор, испао је у четвртфиналу и борби за медаљу, а Марио Бањаш, кадет, у шестини финала.

На турниру су наступили још и Золтан Фекете, Андреј Бањаш, Никша Весовић, Игор Рајић и Вук Стевановић. Кикиндска екипа је у првом бодовном турниру бројала осам играча и једну играчицу и сви су освојили важне бодове у зависности од пласмана, за завршни турнир сезоне 2025/25 који се игра следеће године.

 

 

error: Content is protected !!