Спорт

2.2.-streljastvo-1

На свечаности коју је уприличио Стрељачки савез Србије, у Београду, проглашени су најбоље стрелкиње и стрелци, тренери и клубови у 2025. години, Међу добитницима признања су и чланови СД Кикинда.

Ема Цвејин најбоља је пиштољашица у узрасту пионирки и кадеткиња, Душко Петров други је најбољи сениор Србије у пуцању из пиштоља, а Јелена Томић трећa најбоља сениорка пиштољашица.

Минула година за наше стрељаштво била је у знаку младих стрелаца, истакнуто је на свечаности, а током минуле године репрезентативци Србије свих узраста, на међународним такмичењима пиштољом и пушком, освојили су укупно 67 медаља, од којих 19 на Првенствима Европе, по пет златних и сребрних и девет бронзаних.
Д. П. 

ФОТО: СД Кикинда

2.2.-istok

Фудбалери трију чланова војвођанског „Истока” са шире територије града Кикинде: Слободе, Црвене звезде и Козаре, припремају се за наставак сезоне, а последњи су се окупили у Новим Козарцима, најбоље пласираном саставу са севера Баната. Тренер Слободе Слободан Митровић неће више рачунати на Француског, а из омладинаца ОФК Кикинде вратио се Пекија.
У Руском Селу нема играча са стране Видића и Голијанина, а стижу Коцкар из великоселске Козаре и ветеран Стојанов из ОФК Кикинде.
И нови тренер Козаре Бранислав Бјелић, осим Кочиша из наковачког Полета, има придошлице из ОФК Кикинде, али из јуниорског погона, у Банатско Велико Село долазе: Кондић, Плавшић, Смани и Шкеро, док су отишли: Радивојац, Кнежевић, Јанков, Спахић, Ђорић и поменути Коцкар.
Д. П.
ФОТО: ФК Козара /facebook/

1.2.-odbojka-1

Одбојкаши Северног Баната, победом у Новом Саду над другом екипом Војводине, резултатом 3:1 (25:21, 15:25, 13:25, 22:25), наставили су сезону једној од четири групе трећег ранга надметања, која окупља војвођанске клубове. Кикинђанима је ово четврта победа, имају и седам пораза и полако се померају на лествици из опасне у зону сигурности. У наредном колу, у „Језеру” чекаће тим Стражилова из Сремских Карловаца.
У „Спенсу”, против истог ривала били су успешни и претпионири јединог кикиндског мушког одбојкашког клуба, у трећем колу Првенства Војводине, славили су 3:0.
Бележимо још и победу пионирки ОК Кикинда, једног од чак три женска одбојкашка клуба у нашем граду. Оне су 3:2 добиле на домаћем терену Банат из Вршца, такође у Првенству Војводине, у другом колу, за поменути узраст.
Д. П.

kuglanje

У 12. колу Суперлиге за куглашице Кика 0230, као домаћа у Новом Бечеју, савладала је 7:1 (3.393:3.197) екипу београдског Сингидунума. Била је то 10. победа у сезони, другопласираних Кикинђанки које ће у наредној рунди гостовати крагујевачкој Младости.
КИКА 0230: Кресоја 542, Бунгхарт 552, Чорба 575, Шибул 548, Френц 586, Команов 590.
Д. П. 

stoni-tenis-1

Поразима у другом односно трећем стонотениском рангу надметања састави Галадске наставили су сезону. У тзв. плејауту, Кикинђанке су у Николинцима, на југу Баната, изгубиле 4:2 од Рапида и тако у великој мери смањиле изгледе да се на крају сезоне домогну седме позиције. Сада им остаје борба за осмо место које такође може донети опстанак, али га, за сада, не јамчи.

И мушка екипа није још увек осигурала останак у трећем степену, а до циља биће јој потребне четири победе над ривалима који су на лествици тренутно испод Кикинђана. Галадска је с младима (Фекете, Стевановић, Бањаш), у првом колу другог круга надметања, поражена 4:0 у Новим Бановцима од Подунавља.
Д. П. 

rukomet-1
Кикинда – Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 340. Судије: Марко Секулић и Владимир Јовандић (обојица Панчево). Седмерци: МРК Кикинда 3(3), Партизан 6(6). Искључења: МРК Кикинда 6 минута, Партизан 8 минута.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 2, Јокић, Јовановић 6, Ћосић 3, Мишков (9 одбрана), Тодоров 2, М. Панић 1, Китановић, Гајски, Л. Панић 1, Косановић, Петровић 3(3), Лазић 1, Ковачевић 8, Гаћиновић (4 одбране).
ПАРТИЗАН: Црноглавац 9(2), Шотић, Илије, Иванов 2, Трнавац (13 одбрана), Котар 1, Зечевић 1, Шијан 5, Мићић 3, Поповић, Николић 1, Станковић 2(2), Јевтић 2, Зорић, Анђелковић 6(2), Дамјановић 1.
Играч утакмице: Никола Црноглавац (Партизан).
Семафор: 1:3(5.), 6:5(13.), 8:9(20.), 12:12(26.), 13:15(30.), 20:19(39.), 21:22(42.), 24:27(49.), 25:29(52.), 25:31(54.).
Београдски „црно-бели”, теже него што се очекивало, потврдили су, у „Језеру” на старту наставка шампионата, шампионске амбиције. На северу Баната кренуло се у обострано лаганом ритму, више је то домаћину одговарало па су тимови у првом полувремену били у егалу и неколико пута смењивали се у водству. Осим тога, гости су начинили и, за њихов реноме и ниво којем теже, велики број грешака у нападу, испуштали лопте и погрешно их додавали и само су их изврстан голман Трнавац одбранама, те донекле Црноглавац головима, држали у егалу или минималној предности.
У наставку, Црноглавац је био још бољи, али у редовима домаћина Јовановић и Ковачевић заблистали су нападу па је однос снага на терену, практично, био подједнак све до финиша. Партизан је тада, први пут на мечу, стигао до плус три. Завршница је потом ушла у мирнији ток, Трнавац је опет био на висини задатка, а гости су заправо тек тада заиграли како се очекивало, начинили мини-серију од 4:0 и све је било одлучено, премда су се домаћини још увек трудили и на крају скупо продали кожу па су на крају пљеском испраћени од публике.
Д. П. 
nemanja-milic-4

Са само 26 година, вишеструки државни првак у џудоу, тренер и студент мастер студија Факултета спорта и физичког васпитања, Немања Милић добитник је награде Града Кикинде у области спорта. Иза медаља и титула стоји младић изузетне скромности, стабилности и јасне животне филозофије – човек који зна да прави успеси почињу од карактера.

Иако добитник градске награде, Немања није говорио о себи, већ о труду, процесу и људима око себе.

-Драго ми је што је неко препознао рад и труд који улажем у спорт. Ова награда је круна једне напорне године и снажна мотивација да наставим даље, и као такмичар и као тренер – рекао је Немања.

Година за њега је била изузетно захтевна: повратак сениорске титуле у клуб, интензиван рад са младима, али и повреда која га је приморала да направи паузу у такмичарском делу. Управо зато ову награду доживљава као личну потврду уложеног рада, али и као подстрек за нове изазове.

Немањин пут у џудоу почео је веома рано – са само пет година.

-То је базичан спорт који развија цело тело. Али најважнији је тренер. У том узрасту он мора да буде и педагог и аниматор, да деца заволе салу и простор. Тако сам и ја заволео џудо – поделио је са нама саговорник.

Прве кораке направио је уз тренера Јелену Крвопић, кроз игру и дружење, у условима који су били далеко скромнији него данас.

-Кључну улогу у мом професионалном развоју имао је брат Роберт Биро. Са само петнаест година морао сам да донесем одлуку – рекреативно или професионално бављење џудоом. Уз његову подршку одлучио сам да идем до краја. Дупли тренинзи, јутарњи рад са кондиционим тренером и вечерњи тренинг у клубу, брзо су дали резултате. Са само 16 година постао сам сениорски првак државе – изузетан подвиг у тако младом узрасту – присетио се Немања.

Данас има пет сениорских титула и готово двеста медаља, спакованих у кутије јер више не могу да стану на једно постоље. Али бројеви му нису најважнији. Најдража му је управо прва сениорска титула, за коју је месецима анализирао стил противника, прилагођавао тренинге и симулирао борбе.

-Четири месеца сам се спремао само за тај меч. Та борба се памти целог живота – рекао је наш саговорник.

Једнако му је у сећању остао и пораз који је донео аплауз целе хале – као млади такмичар, против старијег и физички доминантнијег противника, изгубио је меч, али добио поштовање публике и прву новчану награду у каријери.

-Није сваки успех победа. Понекад је успех борити се до самог краја и изгубити достојанствено – истакао је Немања.

Иако је имао могућност да остане у већим срединама, Немања се вратио у родну Кикинду.

-Овде сам направио прве кораке. Потичем из скромне породице која ме је научила поштовању. Желео сам да вратим кикиндску школу џудоа на ниво који је некада имала – открио је саговорник.

Данас ради са више од стотину деце. Улаже у њихову технику, снагу, кондицију, али још више у карактер.

-Мој циљ није да сви буду шампиони, већ да буду добри људи када оду у веће градове на факултет.

Његов дан почиње и завршава се у сали. Ради са децом у школици, са такмичарским групама, али и као персонални тренер у „Sova Gym“ теретани.

Због повреде скочног зглоба, предстоји му период опоравка. А када зглоб поново ојача, вратиће се такмичењу у новој категорији – до 66 килограма.

-У међувремену, тренерски рад ми је фокус: кампови, сарадња са клубовима из већих градова и систематски развој младих талената – казао је он.

Као и сваки спортиста, сања о великим међународним постољима и Олимпијским играма. Али његове амбиције нису само личне. Он гради систем, људе и вредности. За Кикинду, Немања није само шампион на татамију, већ и шампион карактера. А највећи успеси, чини се, тек су пред њим.

Т. Д.

ofk-kikinda

Десетак је дана рада за првотимцима српсколигаша са севера Баната, а спортски директор ОФК Кикинде Марко Зечевић задовољан је оним што види на тренинзима.
– Однос према обавезама на потребном је нивоу, момци се труде и сви се надамо да ће ови зимски темељи на пролеће донети спас и да ћемо успети да опстанемо – каже Зечевић.
На Градском стадиону, у односу на јесењи тим, осим играча са стране, више нема ни четворице домаћих.
– Искусни Урош Стојанов и Дејан Ивановић више нису у екипи, као ни Немања Ковачевић и Јован Будаи. Када је реч о доласцима, треба напоменути да неколико играча тренира с нама, али још увек нисмо прецизирали све детаље, но, изузимајући њих, сигурно је да смо већ сада довели петорицу. Дошли су: голмани Матеја Бркић (2002. годиште) из параћинског Јединства односно Матеја Васић (2004, Млади радник, Пожаревац), штопер Петар Ћировић (2006, Мачва, Шабац), крило Константин Перашевић (2005, Лозница) и шпиц Лука Гачевић (2003, Тимок, Зајечар).
Серија контролних мечева почиње данас (16 сати) у Бачкој Тополи против ТСЦ.
– Утврдили смо и датуме провера, а план је да све контролне утакмице одиграмо на гостујућим теренима. После данашњег првог теста, у среду, 4. фебруара, следи нам гостовање ОФК Београду, а три дана касније и ОФК Вршцу. За 15. фебруар планиран је сусрет с Војводином у Перлезу, а у среду, 18. дана следећег месеца и с Будућношћу у Добановцима. Потом нас чека почетак Купа на подручју ФСП Зрењанин, чији је старт помакнут и прво коло на распореду је 22. фебруара. Ту још чекамо жреб, премда ћемо затражити да будемо гости. На крају припремног периода преостаће још један викенд и за 1. март или дан раније тражићемо ривала у генералној проби уочи почетка пролећа – прецизира спортски директор.
Када листа појачања са стране буде била закључена, напомиње Зечевић, фокус ће бити на домаћим бонус играчима.
– И даље ће нам бити приоритет рад с младим фудбалерима пониклим у нашој школи фудбала, а протеклих дана силно смо се обрадовали што су двојица најталентованијих из те школе, Срђан Пајтин (2007.) и Дамир Путник (2008.) добили позив ОФК Београда и тамо ће наставити да се усавршавају. Потврда је то и нашег квалитетног рада с млађим селекцијама, а и путоказ за даље. Трудићемо се да омогућимо младима у ОФК Кикинди што боље услове, а најбољи нека иду у суперлигашке клубове, све док једног дана и наш клуб опет не буде на главној фудбалској позорници, макар у другом савезном рангу – јасан је Зечевић.
Д. П.

26.1.-odbojka-male

Настављено је Првенство Војводине у одбојци за пионирке, чланице ОК Кикинда, које предводи тренер Игор Голијанин, савладале су у Бачкој Паланци екипу Вориорса, резултатом 3:1, а у наредном колу, у дворани Хемијске школе, у недељу од 14 сати, чекаће тим Баната из Вршца.
Д. П.

kosarka

Утакмицама 12. кола, овог викенда настављено је такмичење у Другој регионалној лиги „Север”, заправо четвртом мушком кошаркашком степену надметања или још прецизније другом војвођанском рангу, а Велика Кикинда била је силна на домаћем паркету „Језера”, резултатом 87:36 (24:5, 23:6, 21:10, 19:15) испратила је госте, састав Младости из Темерина. Резултат, нарочито у прве три четвртине, говори много, а био је то, иначе, девети тријумф Кикинђана, који имају и пораз у овој сезони, но прво место у првој фази такмичења по групама неће им, готово је извесно, бити угрожено.
И док се Велика Кикинда с успехом надмеће у групи „А”, у скупини „Б” исте лиге, наступа други наш клуб – Слобода (Нови Козарци), која је у овој провј рунди наставка сезоне била слободна, а налази се у доњој половини лествице.
Предстојећег викенда Велика Кикинда у госте ће тренутно четвртом на „А” табели – суботичком СУБАК-у, тај ће сурет бити одигран у Бајмоку у којем су Суботичани домаћини, а Слобода ће, у дворани „Језеро”, одмерити снагу с новосадским Данубиусом, другопласираним саставом групе „Б”.
Д. П. 

error: Content is protected !!