U pretposlednjem kolu jeseni u Prvoj „A” ligi, vaterpolisti ŽAK-a rutinskom igrom, izuzimajući prvu četvrtinu kada dosta toga nije bilo dobro, savladali su 14:8 (2:3, 4:1, 3:3, 5:1) ekipu Save iz Šapca, s kojom su se proletos iz trećeg ranga preselili u naš pomenuti drugi stepen takmičenja. Trener Kikinđana Miroslav Munćan zadovoljan je pobedom nad „čivijašima”, ali ipak napominje:
– Slabo smo ušli u utakmicu i prvu četvrtinu gosti su dobili minimalnom razlikom, ali je potom sve došlo na svoje mesto, iako smo i u trećoj deonici meča morali mnogo bolje odigrati. Usredsređeni smo na utakmicu poslednjeg kola prvog dela prvenstva, tada ćemo, u sredu, gostovati Beogradu. Opet ću podvući svojim igračima koliko je teško doneti bodove iz glavnog grada, premda je pomenuti tim za stepenicu ispod nas i ima dva boda manje.
ŽAK je kolo pre kraja prvog kruga nadmetanja sakupio 13 bodova, bila mu je ovo četvrta pobeda i, uz remi i tri poraza, nalazi se na šestom mestu lestvice u ligi 10 klubova, daleko od ugroženih ekipa, pre svih Save koja je pretposlednja i ima samo tri boda.
ŽAK: Bušić, Cvetić 2, Naćuk 5, Zorić, Budurin 3, Stojadinov, Ilić 1, Radanović 1, Palatoš, Gavranov, Simić, Talaja 1, Stepanov, Vidicki 1.
FOTO: VK ŽAK (Čedomir Vujanić)
Derbi „zlatne sredine”, kako je u najavi označen ovaj meč poslednjeg jesenjeg kola ARKUS lige u „Jezeru”, opravdao je očekivanja samo kada je reč o gostujućoj ekipi leskovačke Dubočice koja je osvajanjem bodova, pobedom od 29:24, pokazala da joj je zaista i mesto u tom delu tabele. Kikinđanima ostaju brige za proleće odnosno borba za opstanak u najjačem našem rangu u kojem će verovatno i ostati ukoliko budu uspešni na svom terenu protiv ekipa koje su trenutno ispod njih na tabeli, a reč je o: Topličaninu, Šamotu, Rudaru i Jugoviću, trenutno su to timovi ispod crte spasa, i svi će u drugom delu sezone, osim Rudara, gostovati na severu Banata.
Furiozno su odigrali prvo poluvreme Leskovčani pa su tada imali i prednost od 16:9, ali su onda na početku nastavka načinili niz grešaka i Kikinda je u 40. minutu prišla na minus tri – 15:18. Međutim domaća ekipa imala je taj zaostatak još samo dvaput, poslednji put u 53. minutu, a finiš je opet pripao gostima i dileme nije bilo ko će slaviti. Trener Kikinde Goran Kurteš rekao je nakon utakmice:
Potajno su verovale rukometašice Kikinde da će na jesenjem oproštaju u ARKUS ligi ostvariti povoljan rezultat u Aranđelovcu, nadu je podgrevala i izjava njihove trenerice Dragane Karanović nakon poraza u „Jezeru” od Kragujevčanki pre sedam dana da i njena ekipa može nekoga iznenaditi na strani baš onako kako su to, prema njenom mišljenju, činile gostujuće ekipe kod nas na severu Banata, ali rukometašice Bekamenta bile su večeras pod svojom Bukuljom nemilosrdne – 37:26. Već na poluvremenu, kada je semafor pokazivao 21:16 za Aranđelovčanke, bilo je jasno da Kikinda nema šta da traži u Šumadiji, a drugo poluvreme samo je to potvrdilo u još drastičnijoj meri pa je na kontu Kikinđanki upisan i peti uzastopni poraz od sedam koliko ih je ukupno naša ekipa doživela ove jeseni.
Nakon dva vezana ubedljiva poraza u ARKUS ligi, oba doživljena od beogradskih „večitih rivala” Partizana i Crvene zvezde, rukometaši Kikinde sutra uveče od 19 sati u „Jezeru”, u 13. istovremeno i poslednjem jesenjem kolu, dočekaće leskovačku Dubočicu. Pre najave, trener Kikinde Goran Kurteš osvrće se na poslednju utakmicu protiv „crveno-belih”
Poslednji jesenji rival Kikinde, ima tri boda više od naše ekipe i nalazi se mesto iznad Kikinđana na tabeli, Leskovčani su osmi.
Već postojeća saradnja između Vaterpolo kluba ŽAK i zdravstvene ustanove za rehabilitaciju – Ambulante FizioBanat, sinoć je, u prostorijama ŽAK-a u „Jezeru”, ozvaničena stavljanjem potpisa na dokument između predsednika kikindskog sportskog kolektiva Slobodana Jakšića i mladih i agilnih, a već iskusnih, vlasnika pomenute ambulante Đorđa Zavišića i Aleksandra Pavlova, koja će i u narednom periodu brinuti o zdravlju i fizičkoj spremi vaterpolista „Železničara”. Moto im je: „Zajedno, snažnije i zdravije u nove pobede!”

Dizač Luka Zorić i srednji bloker Stefan Svijetlica, pioniri Muškog odbojkaškog kluba Kikinda, pozvani su na pripreme odbojkaške reprezentacije Srbije njihovog uzrasta, a prvo okupljanje zakazano je za 25. decembar u Beogradu. Njihov trener Milan Radosavčev podrobnije nam objašnjava o čemu je reč.
Završena su nadmetanja u ovoj kalendarskoj godini u košarkaškim ligama koje su u nadležnosti vojvođanskog Saveza, a na zimski predah u pobedničkom raspoloženju odlaze košarkašice kikindske SO ŽKK i košarkaši Velike Kikinde dok su momci iz novokozaračke Slobode poraženi. U Prvoj regionalnoj ligi KSV, u grupi „A” s osam klubova, Kikinđanke su na svom terenu pobedile tim Sivca, rezultatom 71:55 (17:15, 15:18, 21:11, 18:11) i posle 10 utakmica zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa skorom 6-4.