У претпоследњем колу јесени у Првој „А” лиги, ватерполисти ЖАК-а рутинском игром, изузимајући прву четвртину када доста тога није било добро, савладали су 14:8 (2:3, 4:1, 3:3, 5:1) екипу Саве из Шапца, с којом су се пролетос из трећег ранга преселили у наш поменути други степен такмичења. Тренер Кикинђана Мирослав Мунћан задовољан је победом над „чивијашима”, али ипак напомиње:
– Слабо смо ушли у утакмицу и прву четвртину гости су добили минималном разликом, али је потом све дошло на своје место, иако смо и у трећој деоници меча морали много боље одиграти. Усредсређени смо на утакмицу последњег кола првог дела првенства, тада ћемо, у среду, гостовати Београду. Опет ћу подвући својим играчима колико је тешко донети бодове из главног града, премда је поменути тим за степеницу испод нас и има два бода мање.
ЖАК је коло пре краја првог круга надметања сакупио 13 бодова, била му је ово четврта победа и, уз реми и три пораза, налази се на шестом месту лествице у лиги 10 клубова, далеко од угрожених екипа, пре свих Саве која је претпоследња и има само три бода.
ЖАК: Бушић, Цветић 2, Наћук 5, Зорић, Будурин 3, Стојадинов, Илић 1, Радановић 1, Палатош, Гавранов, Симић, Талаја 1, Степанов, Видицки 1.
ФОТО: ВК ЖАК (Чедомир Вујанић)
Дерби „златне средине”, како је у најави означен овај меч последњег јесењег кола АРКУС лиге у „Језеру”, оправдао је очекивања само када је реч о гостујућој екипи лесковачке Дубочице која је освајањем бодова, победом од 29:24, показала да јој је заиста и место у том делу табеле. Кикинђанима остају бриге за пролеће односно борба за опстанак у најјачем нашем рангу у којем ће вероватно и остати уколико буду успешни на свом терену против екипа које су тренутно испод њих на табели, a реч је о: Топличанину, Шамоту, Рудару и Југовићу, тренутно су то тимови испод црте спаса, и сви ће у другом делу сезоне, осим Рудара, гостовати на северу Баната.
Фуриозно су одиграли прво полувреме Лесковчани па су тада имали и предност од 16:9, али су онда на почетку наставка начинили низ грешака и Кикинда је у 40. минуту пришла на минус три – 15:18. Међутим домаћа екипа имала је тај заостатак још само двапут, последњи пут у 53. минуту, а финиш је опет припао гостима и дилеме није било ко ће славити. Тренер Кикинде Горан Куртеш рекао је након утакмице:
Потајно су веровале рукометашице Кикинде да ће на јесењем опроштају у АРКУС лиги остварити повољан резултат у Аранђеловцу, наду је подгревала и изјава њихове тренерице Драгане Карановић након пораза у „Језеру” од Крагујевчанки пре седам дана да и њена екипа може некога изненадити на страни баш онако како су то, према њеном мишљењу, чиниле гостујуће екипе код нас на северу Баната, али рукометашице Бекамента биле су вечерас под својом Букуљом немилосрдне – 37:26. Већ на полувремену, када је семафор показивао 21:16 за Аранђеловчанке, било је јасно да Кикинда нема шта да тражи у Шумадији, а друго полувреме само је то потврдило у још драстичнијој мери па је на конту Кикинђанки уписан и пети узастопни пораз од седам колико их је укупно наша екипа доживела ове јесени.
Након два везана убедљива пораза у АРКУС лиги, оба доживљена од београдских „вечитих ривала” Партизана и Црвене звезде, рукометаши Кикинде сутра увече од 19 сати у „Језеру”, у 13. истовремено и последњем јесењем колу, дочекаће лесковачку Дубочицу. Пре најаве, тренер Кикинде Горан Куртеш осврће се на последњу утакмицу против „црвено-белих”
Последњи јесењи ривал Кикинде, има три бода више од наше екипе и налази се место изнад Кикинђана на табели, Лесковчани су осми.
Већ постојећа сарадња између Ватерполо клуба ЖАК и здравствене установе за рехабилитацију – Амбуланте ФизиоБанат, синоћ је, у просторијама ЖАК-а у „Језеру”, озваничена стављањем потписа на документ између председника кикиндског спортског колектива Слободана Јакшића и младих и агилних, а већ искусних, власника поменуте амбуланте Ђорђа Завишића и Александра Павлова, која ће и у наредном периоду бринути о здрављу и физичкој спреми ватерполиста „Железничара”. Мото им је: „Заједно, снажније и здравије у нове победе!”

Дизач Лука Зорић и средњи блокер Стефан Свијетлица, пионири Мушког одбојкашког клуба Кикинда, позвани су на припреме одбојкашке репрезентације Србије њиховог узраста, а прво окупљање заказано је за 25. децембар у Београду. Њихов тренер Милан Радосавчев подробније нам објашњава о чему је реч.
Завршена су надметања у овој календарској години у кошаркашким лигама које су у надлежности војвођанског Савеза, а на зимски предах у победничком расположењу одлазе кошаркашице кикиндске СО ЖКК и кошаркаши Велике Кикинде док су момци из новокозарачке Слободе поражени. У Првој регионалној лиги КСВ, у групи „А” с осам клубова, Кикинђанке су на свом терену победиле тим Сивца, резултатом 71:55 (17:15, 15:18, 21:11, 18:11) и после 10 утакмица заузимају четврто место на табели са скором 6-4.