Спорт

8.2.-stoni-tenis-1

На четвртом овосезонском бодовном турниру, одржаном у Крагујевцу, јуниор кикиндске Галадске Вања Гергинов заузео је друго место, а ианче на ранг-листи свог узраста заузима трећу позицију.
На постољу за медаље била је, поделивши треће место, и кикиндска кадеткиња Лена Терзић, која је на деоби друге и треће позиције у укупном претку, самим тим наћи ће се и у селекцији Србије свога узраста.
Још је кадет Марио Бањаш стигао до четвртфинала, а наступио је и јуниор Борислав Рајић.
Д. П.

8.2.-odbojka-m

Сениори Северног Баната изгубили су на домаћем терену, резултатом 0:3, од Стражилова из Сремских Карловаца, осми им је то пораз у сезони, уз четири победе, осми су на лествици трећег степена надметања – лиге 11 војвођанских клубова, а у наредном колу слободни су.
Из овог одбојкашког клуба и информација о успеху претпионира (на слици), који су се, након свих пет победа у групи, пласирали у четвртфинале Првенства Војводине.
Д. П.

8.2.-kuglanje

У 13. колу Суперлиге Кика 0230 забележила је 11. победу у сезони, славила је 8:0 (3.198:3.619) у Крагујевцу против Младости, а Снежана Шибул поставила је лични рекорд, ту је и рекорд целог састава Кике као екипни, а у исто време то је и екипни рекорд крагујевачке куглане. Другопласиране Кикинђанке у наредном колу, у Новом Бечеју, чекаће новосадску Бачку.
КИКА 0230: Чисар 605, Кресоја 595, Шибул 621, Чорба 565, Френц 642, Команов 591.
Д. П.

7.2.-rukomet-m.-mrk-kikinda-dinamo-pa
Кикинда – Дворана: „Језеро”, Гледалаца: 250. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић (обојица Београд). Седмерци: МРК Кикинда 4(1), Динамо 8(7). Искључења: МРК Кикинда 6 минута, Динамо 8 минута.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 3, Јокић, Лисица, Јовановић 3, Ћосић 1, Мишков, Тодоров, М. Панић, Китановић (одбрана), Л. Панић 1, Косановић 1, Петровић 5(1), Лазић, Ковачевић 6, Гаћиновић (15, седмерац).
ДИНАМО: Ћировић (9 одбрана, 2 седмерца), Маљевић, Станисављевић 4, Богдановић 2, Перовић 11(7), Перић, Тасић, Чабрило 6, Мијатовић (3 одбране, седмерац), Илић 1, Митровић, Ранчић, Петрић 6, Фејеш 1, Колунџић 1, Чавић.
Играч утакмице: Марко Перовић (Динамо).
Семафор: 3:5(9.), 5:5(11.), 8:10(20.), 11:11(24.), 15:19(39.), 16:22(44.), 17:26(50.), 20:31(59.).
Слично као и минулог викенда против Партизана, Кикинђани су и против Панчеваца на домаћем терену у првом делу били равноправан ривал, али је потом у наставку Динамо знатно раније, у односу на актуелног шампиона, преломио утакмицу.
Тек у осмом минуту наставка, Панчевци су први пут стигли до вишка од три гола, а онда након што домаћи нису искористили седмерац и до плус четири. Уследио је период игре од пет минута у којем домаћин није тресао мрежу и Панчевци су се лагано одлепили на осетнију разлику. Изврстан је у кључним тренутцима у другом делу био чувар мреже Динама Никола Ћировић, можда је понајпре он заслужио да буде проглашен играчем утакмице, а на супротој страни, уз одличан проценат, немилосрдано је погађао, више с црте седам метара, Марко Перовић, на крају изабран за најбољег појединца.
Код домаћих пак и пре финиша, говор тела одавао је да више немају снаге, ни физичке нити менталне, за равноправан отпор фавориту, као и да не верују у чудо да после свега могу изненадити госте. Тако је и било, у последњих 10 минута Динамо је ушао с предношћу од девет погодака и до краја више није било дилеме, а коначан исход значио је уједно и највећу разлику тима из Панчева. Разумљиво је то када се погледа учинак Кикинђана у другом делу игре у којем су тек шест пута погађали.
Д. П.
7.2.-14.00-ofk-kikinda-1

Убрзо након сусрета с омладинцима ОФК Београда, на Карабурми, у којој је домаћин победио 4:3, кикиндски српсколигаш данас је одмерио снаге и с омладинcким саставом ОФК Вршца, опет на гостовању, а на југу Баната било је 2:0 за Вршчане.
У првом полувремену на Карабурми, ОФК Кикинда повела је 3:0 и тај део игре одиграла одлично, поготово током првих пола сата. Био је то модел како треба играти. Иначе, у претходном периоду припрема, акценат у раду био је на дефанзиви и организацији игре када противник има лопту и управо у тим сегментима у првом делу, наша екипа била је доминантна, а истовремено показала је и да у нападу има квалитет и тек пред одмор млади „Романтичари” смањили су на 1:3. У наставку, прилику су добили сви играчи с клупе, а ОФК Београд преокретом је стигао до победе у овој провери. Стрелци за ОФК Кикинду, у овом трећем тесту, били су: Оторан, Молнар и Лекај.
– У наставку припрема биће још доста простора да се исправљају недостаци, а оно што је добро да се подигне на још виши ниво. У сваком случају, сви играчи заслужили су похвале за озбиљност и дисциплину, а то је у фубалу увек добра основа на коју може да се надограђује све остало. У другом полувремену, без обзира на преокрет домаћина, наши најмлађи играчи показали су жељу да се докажу, а ветар је био страховит па смо један гол примили директно из корнера, а још један када је ветар буквално унео лопту у мрежу – каже Марко Зечевић, спортски директор.
ОФК КИКИНДА (против ОФК Београда): Адамовић, Степанчев, Чутовић, М. Ковачевић, Зечевић, Лекај, Стојановић, Мочић, Молнар, Оторан, Вујовић. Играли су још: О. Ковачевић, Белош, Чудан, Перашевић, Кецман, Бркљач, Бурканов, Ћировић. 
У Вршцу пак до средине другог полувремена није било погодака, а екипа са севера Баната, без четворице понајбољих и готово је извесно стартера у предстојећој полусезони српсколигашке „Војводине”, имала је две добре прилике.
– И у Вршцу прво полувреме било је за охрабрење и путоказ како даље, а и издање у целини гледано може добити добру оцену. Осим две зреле шансе имали смо и две погођене стативе, а други гол примили из сумњиве позиције, утисак је да је био офсајд. Када је реч о новим доласцима, у Вршцу су наступили и придошлице голман Видаковић (Бачка, Бачка Паланка) и Кнежевић (Будућност, Добановци), има још и играча који су били на проби, али ћемо коначну црту подвући на крају прелазног рока – јасан је Зечевић.
ОФК КИКИНДА (против ОФК Вршца): Видаковић, Степанчев, Ћировић, Бурканов, Чутовић, Перашевић, Зечевић, Оторан, Кнежевић, Вуковић, М. Ковачевић. Играли су још: Адамовић, Бркљач, Кецман, Белош, Пашић, Чудан.
Д. П.

6.2.-streljastvo-1

На Европском првенству за кадетски и млађојуниорски узраст у бугарском Бургасу, млађи јуниори Србије заузели су екипно треће место у дисциплини ваздушни пиштољ, а тим су чинили: Матија Квасневски, Матеја Димић и Кикинђанин Александар Дербаков који се у појединачном такмичењу позиционирао на 37. месту.
ПОРЕДАК, млађи јуниори, појединачно: 1. Куарта (Италија) 383, 2. Саргсијан (Јерменија) 382, 3. Ласч (Украјина) 379…, 5. Квасневски (Србија) 379…, 28. Димић (Србија) 369…, 37. Дербаков 364… Екипно: 1. Турска 1.126, 2. Украјина 1.125, 3. Србија 1.112…
Наступила је и Кикинђанка Ема Цвејин као кадеткиња и заузела 21. позицију у појединачној конкуренцији пиштољашица.
ПОРЕДАК, кадеткиње, појединачно: 1. Карш (Немачка) 378, 2. Коцечко (Украјина) 377, 2. Старон (Пољска) 377…, 12. Ристић (Србија) 369…, 21. Цвејин (Србија) 366…
Пре овога, у прошле године установљеној дисциплини „Соло” ваздушним пиштољем у којој се уместо кругова рачунају „хитови” (за пиштољ то је резултат 9,8 кругова и бољи), у првој фази сви су гађали по 30 хитаца, 16 најбољих прошло је даље, а резултати из прве и друге фазе сабрали су се. Цвејин је у овој дисциплини била 19, а Дербаков је заузео 40. место.
ПОРЕДАК, кадеткиње: 1. Ристић (Србија), 2. Гримел (Немачка), 3. Муктарова (независна такмичарка)…, 19. Цвејин (Србија), млађи јуниори: 23. Квасневски (Србија)…, 33. Димић (Србија)…, 40. Дербаков (Србија).
Д. П.

ФОТО: Стрељачки савез Србије 

rukomet-tehnicka

Рукометна екипа Техничке школе „Михајло Пупин“ из Кикинде јуче је освојила сребрну медаљу на Републичком школском првенству одржаном у Шапцу. Кикиндски средњошколци су до финала стигли низом победа, потврдивши вишегодишњи континуитет добрих резултата.

До завршнице турнира екипа је дошла победама над школама из Лесковца, Врбаса и Крагујевца. У финалном мечу поражени су од екипе из Београда, али, како истиче професор физичког васпитања Виктор Фелбаб, постигнути резултат има посебну тежину.

-У финале смо стигли после тешких утакмица. Нажалост, у завршници нисмо били у најбољем здравственом стању и нисмо успели да пружимо јачи отпор екипи из Београда, али то ни на који начин не умањује њихов успех. Поносан сам на своје момке који су достојно представили школу и град. Друго место и сребрна медаља су леп резултат и наставак континуитета наступа на републичким првенствима – рекао је Фелбаб.

Задовољство постигнутим резултатом истакао је и капитен екипе Немaња Балабан, ученик четвртог разреда Техничке школе.

-Утисци са турнира су веома добри. Лепо је било и поносан сам на своје саиграче, на борбу и пласман који смо остварили – навео је Балабан.

Фелбаб је искористио прилику да се захвали Рукометном клубу Кикинда, Рукометном клубу „Црвена звезда“ из Мокрина као и Рукометном клубу из Бочара и тренерима.

-Они са момцима квалитетно раде а доказ за то су постигнути резултати. Без доброг рада по клубовима не бисмо могли да имамо ова постигнућа. Следећи циљ нам је школска олимпијада у мају – надамо се медаљи.

Рукометна екипа Техничке школе „Михајло Пупин“ већ пет година заредом пласира се на републичка школска првенства, а 2024. године на Школској олимпијади у Новом Саду освојила је бронзану медаљу, чиме је још једном потврдила стабилан спортски ниво и континуитет резултата.

Т. Д.

4.2.-fudbal.-ofk-kikinda

Након прве провере, која то заправо и није била, будући да је против омладинаца ТСЦ, у Бачкој Тополи где је поражена 8:0, наступила без појачања и с момцима рођеним углавном истих година као и поменути јуниори домаћина, фудбалери ОФК Кикинде имали су, минулог викенда, први прави тест. Састали су се у Гложану, месту између Новог Сада и Бачке Паланке, с Будућношћу и тамо је било 2:1 за домаћина. Реч је о екипи која је на зимској паузи трећепласирана у Војвођанској лиги „Север”, има амбиције да се пласира у Српску лигу „Војводина”, а пошто ће на крају сезоне у доигравању наступати и клубови који у три војвођанске групе буду завршили на другим и трећим позицијама, као и два најслабија тима изнад црте испадања у српсколигашкој „Војводини”, постоји реална могућност да се у том тзв. баражу састану управо Будућност и ОФК Кикинда. Но, далеко је такав сценарио, још увек, и за једне и за друге… Додајмо, Будућност је повела, поравнао је за ОФК Кикинду придошлица Никола Вујовић, а до краја Гложанци су стигли до победе.
– Резултати нам нису у првом плану, као и увек током припрема, али треба напоменути да је ривал стигао до другог гола из сумњиве позиције, утисак је да је био о офсајд. Осим тога, био је то период игре када су на терену били сви наши најмлађи играчи, који су такође добили шансу. Анализирајући целу утакмицу у Гложану, исмпресије су повољне с обзиром да је овај тим први пут заиграо заједно, а добро је и што је наша екипа много трчала и била борбена – каже Марко Зечевић, спортски директор севернобанатског српсколигаша.
Поред поменутог стрелца Вујовића има још промена у играчком кадру.
– Чинимо све што можемо да оформимо конкурентан тим способан да опстане, биће још појачања до краја прелазног рока, а иначе Вујовић је шпиц који има професионалан уговор са суботичким Спартаком. Јачи смо и за штопера, досадашњег капитена Врбаса, искусног Милоша Ковачевића те офанзивног везног Миодрага Миленковића који стиже из пожаревачког Младог радника.
Иако је било готово извесно да сви играчи са стране напуштају север Баната, сутуација се променила.
– Одласци су били најављени, али сада знамо да у нашим редовима ипак остају: голман Огњен Ковачевић, штопер Никола Чутовић и везиста Алберт Лекај. Непланираних промена има и у саставу који је започео припреме па тако потенцијалне новајлије, голман Бркић и Гачевић нису више с нама. Нажалост, процена је да нам не могу помоћи у борбама за опстанак – искрен је Зечевић.
Нова провера заказана је за данас, јуниори ОФК Београда, од 13.45 сати, чекају ОФК Кикинду, а у суботу наши ће у госте код још једног омладинског тима, и по узрасту, али и по делимичном имену клуба. Подно Вршачке куле домаћин ће Кикинђанима бити ОФК Вршац.
ОФК КИКИНДА (против Будућности): Адамовић, Белош, Ковачевић, Ћировић, Зечевић, Лекај, Стојановић, Перашевић, Молнар, Оторан, Вујовић. Играли су још: Кецман, Бркљач, Чудан, Пашић, Лајић, Станкић.
Д. П.

1.2.-kosarka

Друго коло у овој календарској години било је на распореду у четвртом рангу, другом војвођанском, Велика Кикинда забележила је још једну победу, док је Слобода (Нови Козарци) поражена. Великокикинђани су славили 77:68 против суботичког СУБАК-а у Бајмоку, први су у групи „А” с 11 тријумфа и поразом, а предстојећег викенда слободни су. Шестопласирана у групи „Б” Слобода (скор 4-7), изгубила је 72:76 у „Језеру” од новосадског Данубиуса, а у следећој рунди гостоваће у Новом Бечеју, Јединству.
Д. П.
ФОТО: КК Велика Кикинда /facebook/ 

1.2.-dzudo-1

У Степановићеву, близу Новог Сада, одржано је Првенство Војводине за кадетски узраст, а младе џудоке кикиндског Партизана визирале су четири пласмана на државни шампионат. На војвођанском надметању Никола Билић био је први у категорији до 60кг, Филип Срејин други (до 66кг), а Катарина Исаков трећа (до 44кг), али треба напоменити да она и није имала више противница од две које су завршиле испред ње. Осим поменутих, још је и Миа Мортвански, у одговарајућој тежинској категорији, поделила пету позицију па се и она, сходно правилима, квалификовала на Првенство Србије у Београду. Иначе, наступило је упупно девет такмичара Партизана, седам кадета и две поменуте кадеткиње.
Надметали су се и најмлађи из кикиндског клуба, на турниру у Сегедину. У свом узрасту и категорији Младен Бубуљ узео је у Мађарској злато, а Филип Вукашиновић и Теодор Завишин били су сребрни.
Д. П. 

error: Content is protected !!