Српска православна црква данас ће прославити Васкрсни понедељак, други дан Васкрса којим почиње Светла недеља.
На Васкрсни понедељак се настављају гозбе и весеља, на којима се угошћавају рођаци, кумови, комшије и пријатељи. То је време када се окупља родбина и из удаљенијих крајева, а у многим местима се организују литије, укључујући и манастир Хиландар.
У Србији, претежно у војвођанским селима, задржао се обичај поливања девојака на Васкрсни понедељак, када млади момци обилазе фијакерима или каруцама девојке у селу и са собом воде тамбураше или сами свирају, али носе кантицу или ћуп помоћу којег ће полити девојку.
Симболично, поливање водом представља спирање пређашњих девојачких греха, а то такође подсећа и на то како је Исус својим апостолима опрао ноге. Поред тога, сматрало се да што више неки момак полије девојку, значи да је већа шанса да ће је запросити. Након тога, девојка их служи фарбаним јајима, колачима и вином, а понекад заигра с њима и коло.
Васкрсни понедељак се у појединим местима зове и побусани понедељак јер, по народном обичају, треба побусати гробове умрлих сродника бусењем зелене траве.





































Притисли су домаћини средином првог дела, а после убачене лопте пред гол гостију Вујовић је био кратак. Недуго потом, исти играч шутирао је, гостујући фудбалер играо је руком, а с беле тачке сигуран је био Миленковић. Одмах на почетку наставка Панчевци су запретили, али истакао се голман Видаковић, а на супротној страни Трифуновић је био у стопостотној шанси, међутим упутио је ударац главом преко гола. Одличан је Видаковић био и средином другог дела, сачувао је мрежу, пантерском интервенцијом, тада је лопту скренуо у корнер, извукавши је из дољег угла, а до краја више није било прилика, па је домаћин прославио заслужен тријумф.

Д. П.