Завршена је седмодневна Међународна акција појачане контроле саобраћаја усмерена на откривање и санкционисање прекршаја које чине возачи двоточкаша возачи мотоцикла и мопеда, бицикла и лаких електричних возила у оквиру које је укупно санкционисано 2707 возача двоточкаша.
Највећи број возача, укупно 500 санкционисан је због некоришћења заштитне кациге. Више од 200 возача двоточкаша је било под дејством алкохола, док је код шест утврђено да су под дејством психоактивних супстанци. Санкционисано је и 137 возача због непоседовања одговарајуће категорије.
-Апелујемо на мотоциклисте, бициклисте, као и на возаче лаких електричних возила да поштују саобраћајне прописе користе заштитну опрему, буду видљиви на путу, поштују саобраћајне прописе, прилагоде брзину условима на путу и воде рачуна о другим учесницима у саобраћају. Такође, апелујемо на све учеснике у саобраћају да обрате посебну пажњу на бициклисте и мотоциклисте, нарочито у раскрсницама и приликом претицања, јер је њихова безбедност често угрожена и најмањом непажњом – поручују у МУП-у.
Током претходног дана у Републици Србији догодило се 100 саобраћајних незгода у којима су повређена 52 лица. На територији Полицијске управе Кикинда није било саобраћајних незгода претходног дана.









У садржајаној, првој утакмици баража за попуну Подручне лиге Зрењанин, играло се на просечном нивоу војвођанског ранга, стварале се шансе, борило и обострано добро трчало, а до финиша недостајали су голови.
Повели су Клечани ближе крају, када је голман Видицки, после неколико изврсних интервенција у првом делу, начинио једину погрешку на утакмици. Одбранио је и тада не толико опасан ударац гостујућег играча, али заправо сервиравши одбитак Чимпокићу за мат.
„Жутим мравима” наду је убрзо вратио резервиста Врбашки, пошто му је лопта претходно дошла ширином казненог простора и чинило се да ће то бити реалан и праведан исход, али гости су славили у надокнади аутоголом најискуснијег и до тада одличног ветерана Тодорова (43), када је лопту несмотреном реакцијом скренуо у властиту мрежу.
Узвратни сусрет на распореду је у недељу у Клеку.



Д. П.
– Увек ћемо да се сетимо нашег Ранка Жеравице који је у нашем граду почео своје кошаркашке кораке, уствари и дечачке кораке кроз наше школе и не смемо никад да заборавимо, иако је он Новомилошевчанин, да је он уствари и Кикинђанин и да ће Кикинда увек да му се одужи, не само што ћемо да организујемо овај турнир са његовим именом него што ћемо и да учествујемо у свему да се њгов лик и дело не заборави. Ми смо сви заједно учествовали и у његовом Меморијалу у Новом Милошеву и нама је велика част да видимо, међу свим оним именима и организацијама, да је учествовао и град Кикинда, јер нећемо никад да га заборавимо, а овде сада желимо да развијамо младе таленте као што смо у нашем граду изнедрили многе велике кошаркаше – рекао је Богдан.
Окупљенима се обратио и Божидар Маљковић, некадашњи кошаркашки тренер: