Obeležavanje Vidovdana – Dana sećanja na poginule branioce srpskog naroda od Kosovske bitke do danas, koji se ujedno obeležava i kao slava srpskih ratnih veterana, započelo je pomenom poginulim borcima ispred spomenika „Tuga“, nakon čega su predstavnici Grada, vojske i policije, boračkih udruženja, kao i porodica stradalih, položili vence.

Gradonačelnik Mladen Bogdan istakao je da je Vidovdan dan dubokog poštovanja, sećanja i istorijskog kontinuiteta srpskog naroda.
– Dužni smo da odamo počast svima koji su dali život za otadžbinu. Kada otadžbina zove, nikada nije teško odgovoriti. Od Kosovske bitke do danas, kroz sve istorijske periode, postoji nit koja povezuje žrtvu i borbu za slobodu, a posebno je važan odnos prema Kosovu i Metohiji kao delu tog istorijskog nasleđa – poručio je Bogdan.
Predsednik Udruženja srpskih ratnih veterana Kikinde Vladimir Radojčić zahvalio se svima koji su prisustvovali obeležavanju i koji godinama neguju kulturu sećanja.

– Posebno bih se zahvalio gostima koji dolaze svake godine iz Kuršumlije, Bačke Topole i drugih mesta. Već više od decenije okupljamo se ovde, kod spomenika sa imenima naših poginulih sugrađana iz ratova devedesetih. Porodice stradalih sve to prate sa posebnim pijetetom, i to je nešto što ima veliku simboliku. Moramo da budemo složni, da gledamo u budućnost, ali i da nikada ne zaboravimo naše žrtve- – naveo je Radojčić.
U nastavku programa u velikoj sali Doma penzionera obavljeno je i rezanje slavskog kolača.