U bašti Gradske kuće priređen je svečani prijem za 19 učenika osnovnih i srednjih škola sa teritorije Kikinde koji su tokom protekle školske godine nagrađeni na republičkim takmičenjima. Kao znak priznanja za njihov trud, znanje i postignute rezultate, Grad Kikinda uručio im je poklon-vaučere u vrednosti od 20.000 dinara- – za devojčice u DM-u, a za dečake u Sport Vision-u.
Jovana Lisulov, učenica sedmog razreda OŠ „Sveti Sava“, na republičkom takmičenju iz engleskog jezika osvojila je drugo mesto.

– Takmičenje je bilo lepo iskustvo, a mnogo su mi značile pripreme i podrška nastavnice Branislave Vujović. Poklon-vaučer je pravo iznenađenje i veoma sam srećna zbog ovog priznanja. Ovakvi gestovi su veliki podstrek za sve nas – istakla je Jovana.
Među nagrađenima je i učenica šestog razreda škole „Žarko Zrenjanin“ Sanja Davidović, koja je ostvarila zapažene rezultate iz više predmeta: fizike, matematike, srpskog jezika i biologije.

– Ponosna sam na sve što sam postigla, a posebno mi je drago što je Grad organizovao ovakav prijem. Bilo je lepo družiti se sa ostalim uspešnim učenicima i ovo je zaista divno priznanje – rekla je Sanja.
Gradonačelnik Mladen Bogdan istakao je da uspesi ovih učenika potvrđuju da Kikinda ima talentovane mlade ljude i kvalitetan obrazovni sistem.
– Imamo 19 učenika koji su ostvarili vrhunske rezultate, što pokazuje koliko u našem gradu ima talentovane dece, ali i koliko se ozbiljno radi u obrazovanju. Želeli smo da ih na ovaj način nagradimo, pokažemo da smo ponosni na njih i da im damo podstrek za nove uspehe. Nadam se da ćemo u godinama koje dolaze imati još više ovakvih povoda za slavlje – poručio je Bogdan.
U Gradskoj kući u ponedeljak biće upriličen prijem za učenike koji su poneli titulu đaka generacije.



