У башти Градске куће приређен је свечани пријем за 19 ученика основних и средњих школа са територије Кикинде који су током протекле школске године награђени на републичким такмичењима. Као знак признања за њихов труд, знање и постигнуте резултате, Град Кикинда уручио им је поклон-ваучере у вредности од 20.000 динара- – за девојчице у DM-у, а за дечаке у Sport Vision-у.
Јована Лисулов, ученица седмог разреда ОШ „Свети Сава“, на републичком такмичењу из енглеског језика освојила је друго место.

– Такмичење је било лепо искуство, а много су ми значиле припреме и подршка наставнице Браниславе Вујовић. Поклон-ваучер је право изненађење и веома сам срећна због овог признања. Овакви гестови су велики подстрек за све нас – истакла је Јована.
Међу награђенима је и ученица шестог разреда школе „Жарко Зрењанин“ Сања Давидовић, која је остварила запажене резултате из више предмета: физике, математике, српског језика и биологије.

– Поносна сам на све што сам постигла, а посебно ми је драго што је Град организовао овакав пријем. Било је лепо дружити се са осталим успешним ученицима и ово је заиста дивно признање – рекла је Сања.
Градоначелник Младен Богдан истакао је да успеси ових ученика потврђују да Кикинда има талентоване младе људе и квалитетан образовни систем.
– Имамо 19 ученика који су остварили врхунске резултате, што показује колико у нашем граду има талентоване деце, али и колико се озбиљно ради у образовању. Желели смо да их на овај начин наградимо, покажемо да смо поносни на њих и да им дамо подстрек за нове успехе. Надам се да ћемо у годинама које долазе имати још више оваквих повода за славље – поручио је Богдан.
У Градској кући у понедељак биће уприличен пријем за ученике који су понели титулу ђака генерације.



