Гошћа 41. Меморијала „Mирослав Мика Антић“ у Мокрину била је легендарна глумица Нада Блам, која је евоцирала успомене на великог песника и атмосферу времена у којем су се њихови сусрети претварали у незаборавне уметничке вечери.
Често су се дружили у младости, у круговима у којима је поезија била део свакодневног живота. Посебно се осврнула на период када је песник био тешко болестан, али, како каже, то никада није било оно што је одређивало његову појаву и дух.

-Мика никада о томе није причао. Напротив, стално је говорио да се заљубио, био је ведар… имали смо утисак да ће живети 200 година. И живи- истакла је позната глумица.
– Меморијал у Мокрину није само сећање, већ и празник живота и поезије. Ово вече је догађај посвећен прослави живота, онога што је Мика волео – рекла је додајући да јој је посебно драго што се у Мокрину окупљају млади песници и нове генерације стваралаца.

-Долазила сам већ у Мокрин. Публика обожава поезију и веома ми је драго што смо овде, што има младих песника и што можемо да се присетимо Мике и читамо његову поезију- поручила је Нада Блам.