Srećan, zadovoljan i pun radnog elana, Dejan Karanović predstavio se danas javnosti u prostorijama ŽORK Kikinda. Nasledio je na klupi bivšu suprugu Draganu Karanović koja je pre nekoliko dana podnela ostavku.
– Opet sam, nakon osam godina, u svojoj drugoj kući. Hvala upravi na poverenju, ovde sam se afirmisao kao trener, pet puta s mlađim selekcijama Kikinde osvajao naslove prvaka Srbije, stigao i do mesta pomoćnog trenera juniorske reprezentacije Srbije i bio na Svetskom prvenstvu s našim juniorkama u Hrvatskoj – istakao je Karanović, koji je prvu ekipu ŽORK Kikinde vodio od 2010. do 2014. godine u drugom rangu takmičenja.

Karanović je posebno naglasio da se klub mora osloniti isključivo na sopstvene snage.
– Svi zajedno načinićemo dugoročni plan koji će kikindski ženski rukomet vratiti na stare staze slave, ubeđen sam u to, a kratkoročno moramo da u ostatku sezone u ARKUS ligi damo sve od sebe i pokušamo da opstanemo i tokom proleća osvetlamo obraz grada koji predstavljamo – zaključio je Karanović.

Predsednik Branislav Zrnić kazao je da za opstanak u najjačem razredu postoji jaka želja, ali ne i imperativ.
– I letos smo govorili da smo ušli da opstanemo, ali ne po svaku cenu. Biće teško uspeti u ovoj situaciji i zbog toga još i dodatno cenimo potez Dejana Karanovića koji se prihvatio posla. Slažem se s njim, bez zdravih temelja nema uspeha, ali to je proces koji traje i koji sada započinjemo. Ko zna zašto je sve ovo dobro, što se odigralo baš ovako i što se Karanović baš sada vratio u klub – zapitao se optimistički Zrnić.
Karanović će drugi put startovati s klupe prve ekipe Kikinđanki sutra od 19 sati, kada će ekipa iz našega grada igrati u Inđiji protiv Železničara, aktuelnog prvaka Srbije.