Женска АРКУС лига: Сладиле се у „Језеру” и Крагујевчанке

У претпоследњем јесењем колу АРКУС лиге, у још једном окршају рукометашица Кикинде с директним ривалом за опстанак, гошће су се сладиле на северу Баната. Овога пута у кикиндској дворани славила је екипа из „Језера”, али оног крагујевачког: ЖОРК Кикинда – Раднички 26:27. Гол разлике – 15:14, било је у корист наших рукометашица на одмору, а почетак наставка био је добар за Кикинђанке. Полако су повећавале разлику па су у 41. минуту повеле 20:17. Нису, међутим, имале снаге да током неколико наредних минута и преломе меч. Догодило се управо супротно, Крагујевчанке су за само два минута начиниле добру серију од 4:0 и ушло се у неизвесну завршницу. Гошће су, ипак, биле те које су контролисале меч, али је и поред тога наша капитенка Линеа Чочај у последњим секундама с крила промашила зицер за реми па је у сузама дочекала крај конференције за новинаре након меча.

– Биле смо борбене, али догодио нам се пад концентрацији око 40. минута утакмице, прокоцкале смо три гола вишка, противник је то искористио и на крају нас заслужено надмудрио – истакла је Чочај.

Тренерица Кикинде Драгана Карановић рекла је:

– Крагујевчанке су заслужено славиле, а моје девојке су се бориле, а било је и техничких грешака па је уследио пораз. Окрећемо се наредној обавези, још пола првенства је пред нама па можда ћемо и ми негде овако узети бодове.

Наредни ривал, последњи у овој календарској години, Кикинди ће бити Бекамент у Аранђеловцу, за седам дана.

ЖОРК Кикинда: Матић, Ал. Чубрило 1, Сивчев 1, Радаковић 10(2), Ердељан, Степановић 2(1), Балабан, Латиновић, Чочај 2, Перовић 1, Н. Чубрило, Попадић, Живков 4, Ан. Чубрило 2, Новаков 1, Митић 2(1).