ŽAK pregurao prvi meč bez publike: Radivojac dirigovao i pogodio

Prvu od tri utakmice na Vašarištu bez publike, ŽAK je danas rešio u svoju korist i to protiv direktnog rivala za opstanak na vojvođanskom „Istoku”. U derbiju „donjeg doma” rezultatom 2:0 „Žuti mravi” savladali su poslednjeplasirano Jedinstvo iz Kačareva, umakavši mu šest bodova.

U 21. minutu Radivojac je pronašao slobodnog Minju Ratka koji je s dvadesetak metara odmerenim udarcem pogodio za vođstvo. Ređale su se prilike ŽAK-a, a najzrelija bila je u 77. minutu kada je Radivojac sve odradio, a Kočiš promašio nemoguće, zapravo pogodio je stativu izbliza iako je bio sam i neometan, a mreža Kačarevaca praktično nebranjena.

Kazna ipak nije usledila, golman Živkov inače bio je bez posla, a najbolji pojedinac susreta kapiten Vladimir Radivojac, baš po zasluzi, krunisao je odličnu partiju nakon polukontre i solo prodora, postavivši konačan rezultat četiri minuta pre kraja.

ŽAK: Živkov, Knežević, Ratko (Baba), Kočiš (Stojkov), Utržen, Terzin, Radivojac, Penavski, Detari (Pecarski), Drljača, Berbakov.

Podsetimo, juče je, u ovom 18. kolu, OFK Kikinda poražena 1:0 u Vlajkovcu od Jedinstva, Sloboda je u Novim Kozarcima pobedila 5:1 velikoselsku Kozaru, a ruskoselska Crvena zvezda remizirala je bez pogodaka u Kovinu s Radničkim.

OFK Kikinda vodeća je sa 42, ali sada sa samo bodom više od druge Slobode, a i dalje ima četiri viška u odnosu na karađorđevačko Jedinstvo. Zvezda je peta s 32, Kozara 11. s 22, a ŽAK 12. na tabeli sa 17 bodova.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...