Vojvođanski „Istok”: Stanaćev dirigovao za slavlje Slobode protiv Kozare

U zaostaloj utakmici šestog kola vojvođanskog „Istoka”, novokozaračka Sloboda, na „Iliji Panteliću”, rezultatom 2:0 savladala je velikoselsku Kozaru.

Galić je u 44. minutu, iz slobodnog udarca, doneo prednost domaćinu. Ćulibrk je prethodno oboren gotovo na samoj ivici kaznenog prostora, a Galić je niskim i odmerenim šutem pogodio, delimično i zato što zid gostiju nije bio dobro postavljen. Na suprotnoj strani u nadoknadi, B. Bunić tukao je, takođe iz prekida, s nešto veće udaljenosti pod prečku, ali je veteran Atlagić izbio loptu u korner.

Nakon besadržajnog prvog poluvremena i uspavanke bez tempa i živosti, ritam je u nastavku diktirao Vojislav Stanaćev, stvarajući i šanse saigračima. Sredinom drugog dela, zrela prilika za Kovačevića, a i rezervista Labus dvaput je u poslednja dva minuta meča, pred sudijski dodatak, imao stopostotne šanse. Sloboda je u osmom minutu nadoknade, ipak, stigla do overe pobede. Stanaćev je kratko proigrao Kovačevića koji se prošetao kaznenim prostorom i stavio tačku.

Posle kompletirane šeste runde, Sloboda je osma s devet bodova, a Kozara poziciju niže i s bodom manje.

Sloboda: Atlagić, Bogojević, Marković (Radulaški), Ćulibrk, Galić (Labus), Popović, Stanaćev, Đorić (Zeljković), Kovačević, D. Ćosić (Lisica), Vokić.

Kozara: Mi. Francuski, Jelača (Tomić), Lisica, Rofa, B. Bunić, Jovandić, Latinović (Bursać), Petrović, N. Đaković, Kočiš, Ma. Francuski (Misić, M. Bunić).

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...