Војвођански „Исток”: ОФК Кикинда у Српској лиги!

Три кола пре краја Војвођанске лиге „Исток”, фудбалери ОФК Кикинде, након победе од 2:1 на Градском стадиону над тимом Младости из Омољице, осигурали су прво место и повратак у друштво српсколигаша, наш трећи ранг, након само сезоне! Данас је од наших екипа играла још и великоселска Козара која је код Jединства, у Влајковцу, уписала три бода такође резултатом 2:1.

Није добро почело по новог српсколигаша, данас на Градском стадиону. У 14. минуту, када су сви очекивали центаршут, Радисављевић је изненадио голмана Савкова. Погодио је ближи угао ударцем искоса с велике удаљености.

Осам минута касније, Матеја Јарић све је вратио на почетак, поравнањем. Барбул је након соло продора одиграо повратну лопту у средиште казненог простора, Јарић је испратио и рутински погодио за 1:1.

Иако је наш тим у још неколико наврата запретио гостима, био је то и резултат првога дела, а у наставку серија прилика за Кикинђане. У 61. минуту чувар мреже гостију Топић спасио је свој тим, извадивши лопту из доњег угла, а 13 минута касније гост  Војновић створио се пред гол-цртом и избио у корнер. У 76. минуту капитен Небојша Ђукић главом је с петерца тукао замало преко гола, а исти играч минут касније окрзнуо је пречку одозго.

Коначно, осам минута пре краја ОФК Кикинда изборила је најбољу прилику – пенал. Дуга лопта упућена је у казнени простор гостију, кренули су к њој наш Јарић и Војновић, а гост је том приликом начинио фаул за најстрожу казну, коју је у 84. минуту у гол вредан три бода и пласмана у Српску лигу, претворио Ђукић.

– Играли смо под притиском, а то никада није лако, но, ето, успели смо стрпљивошћу да окончамо сезону на прави начин – рекао је Јарић након меча.

ОФК Кикинда: Савков, Божић, Јарић (Галешев), Мирков, Ивановић (Бајић), Зељковић (Станкић), Спахић, Рељић, Ђукић, Барбул (Рафаел), Радовановић.

Након 27. кола, нови шампион ОФК Кикинда сакупила је 64 бода, а Козара је девета с 35.

Сутра ће у Руском Селу Црвена звезда, од 17 сати, чекати Војводину из Перлеза, новокозарачка Слобода гостоваће у Старчеву код Борца, а кикиндски ЖАК, у Банатском Карађорђеву, играће против Јединства.