Vojvođanski „Istok”: Minimalac ŽAK-a protiv Kozare

U zaostaloj utakmici 20. kola vojvođanskog „Istoka”, u derbiju začelja, istovremeno i našem lokalnom okršaju, ŽAK je na Vašarištu, bez prisustva publike, minimalnim rezultatom 1:0 slavio protiv velikoselske Kozare.

Velikoselci su bolje su ušli u susret, u uvodnim trenutcima bili opasniji, ali na suprotnoj strani u 19. minutu domaćin je stigao do vodećeg pogotka, ispostavilo se i plena. Knežević je odlično zavrnuo, kapiten Radivojac glavom tukao u prečku, a odbitak je u mrežu sproveo Stefan Terzin. I sam finiš prvoga dela pripao je Kozari, u jednom napadu imala je dva opasna pokušaja, naročito drugi kada je Momčilov promašio stopostotnu šansu. Tačnije, oba puta golmana domaćina Marko Živkov izvanredno je reagovao.

Drugo poluvreme bilo je bez sadržaja, razumljivo odgovaralo je to „Žutim mravima”, Kozara, bez energije i hemije, kao da je prespavala taj deo meča i Kikinđani su se na kraju zasluženo radovali.

Nakon dve trećine prvenstva, Velikoselci su 11. na tabeli s 22 boda, a ŽAK 13. s dva boda manje.

ŽAK: Živkov, Knežević, Utržen, Terzin, Radivojac, Stojkov, Penavski, Detari (Lakić), Drljača, Berbakov, Fučak (Baba).

Kozara: Mi. Francuski, F. Tomić, Terzin, T. Bjelanović, M. Bunić, Rofa (Latinović), B. Bunić, Misić, D. Bjelanović, Momčilov, Ma. Francuski.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...