Тријумф рукометаша Кикинде у Каћу за бег из зоне испадања

Рукометаши Кикинде остварили су вечерас, у дербију „доњег дома” елитног надметања, вредан тријумф од 29:25 у Каћу над тимом Југовића и тако се након осмог кола позиционарали на 10. месту табеле, првом изнад црте испадања у Аркус лиги, а најзаслужнији за то био је Симо Шијан с 12 погодака, од којих два са седмерца, укупно из 15 покушаја.

Југовић је боље ушао у меч, стигао до предности од 5:1 у шестом минуту, а у 11. било је чак 8:2 за Каћане. До одмора, ипак, наша екипа мање је грешила па је не само сустигла предност домаћина, у 28. минуту када је било 11:11, већ и на полувреме отишла с два гола предности – 13:11.

Наставак је готово у потпуности припао Кикинђанима, изузимајући кратак период средином другога дела игре када је, у 42. минуту, Југовић водио 19:17. Последњи пут на утакмици домаћин је имао предност – 20:19 у 44. минуту, а онда је уследила доминација Кикинде и у том преосталом делу сусрета наши су момци начинили вишак од пет голова за сигурну и велику победу која им пружа могућност много мирнијег наставка трке за опстанак у елити.

Кикинди је ово била друга победа, уз шест пораза, а готово је сигурно да ће не само преноћити на 10. месту лествице, већ ту и остати барем до наредног кола, јер Шамот сутра у Аранђеловцу чека неприкосновеног шампиона новосадску Војводину, па се само хипотетички може надати успеху у том мечу и тек онда би прескочио наш тим на табели.

Кикинђанима се у суботу пружа лепа прилика да, тада пред својом публиком у „Језеру”, победе у још једном дербију зачеља, а чекаће од 19 сати тим костолачког Рудара. Тиме би екипа из нашег града и дефинитивно показала да је опстанак не само достижан, већ и да је то реална опција.

МРК Кикинда: Балабан, Богојевић, Кукић 3, Босанчић 3, Лисица 2, Костић 2, Трнинић 1, Ђукић, Егић, Мићић, Мишков (7 одбрана), Шијан  12(2), Панић 2, Илијин 4, Гаћиновић (9 одбрана).