prijavljivanje

пензионери

Републички фонд за пензијско и инвалидско осигурање расписао је Оглас за пријем захтева за упућивање корисника пензија на рехабилитацију за ову годину. Пријављивање је почело јуче, 9. и траје до 25. јануара.

-Бесплатно бањско лечење је од велике користи за најстарије суграђане. Наши пензионери итекако су заинтересовани за ову помоћ која је на располагању онима са нижим пензијама. За све информације стојимо им на располагању, а пријављивање је у просторијама удружења понедељком, средом и петком од 9 до 12 сати. Прошле године пријавило се око 400 суграђана и њих 120 било је на рехабилитацији. Добро је што су поред бања у Војводини, од ове године обухваћене скоро све бање у Србији – сазнајемо од председника кикиндског удружења пензионера Милана Периза.

Право на дестодневни бесплатн боравак у бањама и лечилиштима Србије имају корисници старосних, инвалидских и породичних пензија, који имају пребивалиште на територији Србије и чија је пензија до 39.850 динара.  Уз пријаву се подноси пензијски чек, доказ о висини пензије из иностранства, попуњена изјава на прописаном обрасцу, где жели да се користи рехабилитација, као и то да осим пензије корисник нема других личних примања и да није користио рехабилитацију по огласу у последње четири године.

Потребно је да корисник поднесе и изјаву да се овлашћује ПИО фонд да у његово име и за његов рачун закључи уговор о пословној сарадњи са установом у којој ће користити право на рехабилитацију, као и расположиву медицинску документацију уколико је корисник поседује, али да она није обавезна.

Ранг листа пензионера који испуњавају услове за упућивање на рехабилитацију објављује се 24. радног дана од дана истека огласа, а на ранг листу се може поднети приговор надлежној комисији у року од пет радних дана од дана њеног објављивања на огласној табли.

Комисија је дужна да у року од пет дана размотри приговоре, обавести подносиоце приговора и утврди коначну ранг листу корисника пензија који су остварили право на рехабилитацију, коју објављују на огласним таблама организација корисника пензија.

пензионери3

Пријава за пензионерске картице на сајту Фонда ПИО почиње у поноћ. Од 15. марта пензионери могу да поднесу захтев електронски или у филијали Фонда, где ће им запослени помоћи да попуне електронски захтев.

За пријаву је потребна само лична карта, а читава процедура траје до два минута. Картице ће се издавати сукцесивно, како буду израђиване, и до 1. октобра сви корисници пензија који се пријаве имаће своје картице.

Картице ће се преузимати на шалтерима Фонда ПИО. Фонд ће обавестити пензионере телефоном или мејлом, у зависности од тога за шта се корисник буде одлучио приликом пријаве, када њихове пензионерске картице буду у филијали, објаснио је министар финансија, Синиша Мали.

Истовремено, он је позвао друштвено одговорне компаније да се укључе у акцију. Привредни субјекти треба да попуне контакт-форму са основним подацима, коју ће од 15. марта моћи да пронађу на сајту Фонда ПИО, како би благовремено били припремљени споразуми о сарадњи.

Свако ко се пријави за картицу имаће попусте у разним трговинским ланцима и продавницама, ресторанима, салонима, музејима, позориштима, рекао је Мали.

Линк за пријављивање за пензионерску картицу је зпк.трезор.гов.рс.

error: Content is protected !!