Na Otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju, u Futogu, s 40 klubova iz šest država, Velika Kikinda nastupila je s petoro plivača i osvojila sedam medalja, a najuspešniji Kikinđanin bio je Aleksa Kockar, u apsolutnoj i omladinskoj konkurenciji, stigao je do dva zlata, a okitio se još po jednim srebrom i bronzom. Zabeležio je i najbolje vreme u disciplini 100m leđno.
Teodora Stančić osvojila je tri medalje različitog sjaja, a oboje su izborili i nastup za omladinsku reprezentaciju, u Ljubljani na četvoromeču državnih sastava: Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.
Inače, u Futogu su još plivali i: Petar Savić, Marko Protić i Mihailo Kiurski.
D. P.