Футог

9.3.пливање-0

На Отвореном првенству Србије у пливању, у Футогу, с 40 клубова из шест држава, Велика Кикинда наступила је с петоро пливача и освојила седам медаља, а најуспешнији Кикинђанин био је Алекса Коцкар, у апсолутној и омладинској конкуренцији, стигао је до два злата, а окитио се још по једним сребром и бронзом. Забележио је и најбоље време у дисциплини 100м леђно.
Теодора Станчић освојила је три медаље различитог сјаја, а обоје су изборили и наступ за омладинску репрезентацију, у Љубљани на четворомечу државних састава: Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине и Србије.
Иначе, у Футогу су још пливали и: Петар Савић, Марко Протић и Михаило Киурски.

Д. П. 

ѕудо

Џудо клуб Оками, из Новог Сада, био је у Футогу организатор турнира на којем су се надметале мале џудоке у три најмлађе узрасне категорије, наступило је 58. клубова, а кикиндски Партизан био је у укупном претку 45.
Наступили су Кикинђани с деветорицом бораца, а један од њих Стеван Чакармиш, у конкуренцији још петорице млађих пионира, у категорији до 66кг, поделивши треће место, стигао је до бронзе.
Партизани са севера Баната имали су још и две поделе петих места. Ту су се позиционирали старији полетарац Филип Вукашиновић у категорији до 34кг, у којој је била јача конкуренција, односно старији пионир Синиша Попесков у категорији до 55кг, која је бројала шесторицу џудока.
Д. П. 

пливање

На Летњем првенству Војводине за млађе пионире, пионире и кадете, у Футогу, Велика Кикинда освојила је 15 медаља (4-6-5).
Злато: штафета 4х50м мешовито (Лука Бубуљ, Огњен Терек, Александар Соколаи, Урош Милићевић), 50м слободно и 50 м леђно Лена Стојановић, 50м делфин Александра Протић.
Сребро: 50м слободно и 100м прсно Соколаи, 100м делфин Терек, 50м прсно Стојановић, 100м делфин Лена Бикић, штафета 4х50м мешовито (Јована Савић, Бикић, Јована Сабо, Јелена Стојков).
Бронза: 100м слободно Милићевић, 100м леђно Бубуљ, 50м прсно Јован Сабо, штафета 4х50м слободно (Кристоф Киш, Михајло Убавић, Огњен Перић, Иван Бочарац), 50м прсно Протић.
У екипном поретку, кадети су били седми, пионири трећи, а млађи пионири пети.
– Наша екипа наступила је са само 28 такмичара и након два месеца тренирања на сувом, повременог пливања викендом у Бечеју или Сенти, а после одличног успеха ове вредне деце, остаје жал и питање: каква је будућност кикиндског пливања након лета – напомињу у ПК Велика Кикинда.
Д. П. 

error: Content is protected !!