На редовној Изборној скупштини ФСГ Кикинде, на којој је од 19 чланова било присутно њих 15, за новог председника, до 2030. године, једногласно је изабран Жолт Гачка, први човек ОФК Кикинде.
У Извршном одбору ФСГ биће: Иван Блажин (КМФ Тиса, Нови Бечеј), Душан Марјановић (Црвена звезда, Руско Село), Марко Чавка (Слобода, Нови Козарци), Далибор Влајков (ЖАК, Кикинда), Милош Зечевић (ШФ Млади Вукови, Кикинда), Невен Зекоња (организација фудбалских судија), Небојша Ђукић (организација фудбалских тренера) и др Радослав Бечејац (организација здравствених радника у фудбалу). Надзорни одбор у поменутом периоду чиниће: Оскар Балинт (Напредак, Банатска Топола), Рајко Варадинац („2. октобар”, Кумане) и Кристиан Драганов (Полет, Наково).
– Хоћемо да подигнемо фудбал на подручју Савеза на много виши ниво, а највећа мука у овом тренутку је што се сусрећемо с проблемом мањка деце, нарочито у селима, али и у граду Кикинди није много боља ситуација, па ћемо морати сви заједно, и клубови са села и два градска клуба, да нађемо начин како да што боље сарађујемо и будемо конкурентни с клубовима из других савеза у Војводини – рекао је Гачка.
Напоменуо је нови први човек Савеза још и да је потребно и тренерску и судијску организацију подићи на виши ниво.
– Желимо да стварамо нове, младе тренере, најпре да их заинтересујемо за то, а онда и да их едукујемо, јер евидентно је да имамо и мањак струке када је реч о младим стручњацима. И судијска организација из нашег Савеза мора много више имати представника у вишим ранговима, у најгорем случају у Српској лиги „Војводина”, од садашњег једног јединог, па зашто не и у савезном рангу такмичења, по чему је некада Кикинда била позната – јасан је био Гачка.
Скуп су поздравили и градски већник Бојан Микалачки и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.
Д. П.
Резултати првог кола (четвртфинала) Купа ФСГ Кикинда: ЖАК (Кикинда) – Делија (Мокрин) 3:0 /Петровић, Ратко, Бошков/, Напредак (Банатска Топола) – Борац (Иђош) 5:0 /Михајловић, Секереш два, Тодоров пенал, Ж. Ћирић аутогол/, Војводина (Башаид) – Војводина (Ново Милошево) пеналима 4:5 (2:2) /Завишин, Гаврић – Арсенов пенал, Васичин/, „2. октобар” (Кумане) – Јединство (Нови Бечеј) играће 15. августа.
– Три месеца трајало је школовање, током којег су кандидати савладали теоријски и практични део. Руководилац школе био је Никола Ранков, председник Комисије за унапређење судија, а у раду му је помагао Кристијан Ковач – каже Невен Зекоња, председник Стручне струковне организације судија.
Темељи ФСГ Кикинда проширени су на тај начин новим арбитрима, а на списку су: Ивана Живковић, Катарина Петков, Јелена Симић, Елена Прокичевић, Јана Зобеница, Вељко Попов, Лука Коштић, Јово Ступар, Марија Марков, Стефан Момчилов, Милан Молнар, Никола Ћирић и Светозар Вукашиновић.
