festival publikum kula

Ljubavno-pismo-Kula-1

Nostalgična komedija „Ljubavno pismo“ pobedila je na sinoć završenom četvrtom „Publikum“-u u Kuli. U jakoj konkurenciji profesionalnih teatara iz Zrenjanina, Vršca, Kruševca i beogradskog „Madlenianuma“, kikindski ansambl oduševio je kulsku publiku koja je i žiri takmičarskog programa, i sa ocenom 4,77, poneo titulu festivalskog pobednika.

– Mislim da smo, i ovim uspehom, dokazali da se vrednost umetnosti ne meri utrošenom količinom novca, nego ljubavlju i talentom koja se u nju uloži – kaže  glumac, Branislav Knežević, podsećajući da je predstava nastala u periodu kada Narodno pozorište nije imalo novca za novu premijeru.

Na njegovu inicijativu i u dogovoru sa Draganom Ostojićem koji je odabrao tekst i potpisao režiju, izbor kostima i muzike, kao i uz entuzijazam glumaca koji su rekvizite i kostime donosili od kuće i sami ih kupovali, nastala je predstava koja je premijerno izvedena decembra 2022. godine. „Ljubavno pismo“ na svakom izvođenju izaziva sjajne reakcije publike među kojom već ima i svoje stalne gledaoce. Ovaj kvalitet prepoznat je i na festivalskom nastupu u prepunoj sali kulskog pozorišta.

– Znao sam da ćemo biti najbolji, osetio sam to – kaže Knežević. – Reakcija gledalaca u Kuli bila je sjajna, aplauz smo dobijali posle svake scene, a često i na otvorenoj sceni. Najbolja reakcija bila je na pesmu koju izvodim, „Druže Tito, mi ti se kunemo“. Bilo je opšte oduševljenje u toku cele predstave i zato sam i verovao da će ocena biti visoka.

Pored Kneževića, u predstavi igraju: Ružica Nedin, Gordana Rauški, Mihailo Laptošević, Anđela Kiković, Vladimir Maksimović, Jovana Berić i Branislav Čubrilo Rus. Tekst su napisali Zoran Bačić i Zlatan Fazlagić, a video produkciju u komadu potpisali su Milorad Karadžin, Vladimir Sretenović i Dušan Ljuboja.

Sjajan glumački ansambl u komediji s pevanjem, a u pitanju je jugoslovenski evergrin, ovu predstavu donosi s lakoćom i radošću. Na sceni kikindskog pozorišta igraće se 20. decembra.

R. K.

(Foto: Kulturni centar Kula)

laza i paralaza 1

Sa predstavom „Laža i paralaža“, Narodno pozorište iz Kikinde učestvovaće na drugom Festivalu „Publikum“ u Kuli. Pored kikindskog Pozorišta, na „Publikumu“ će, odlukom selektora Kamenka Bertića, direktora Kulturnog centra Kula, nastupiti i Narodno pozorište „Toša Jovanović“ iz Zrenjanina, sa predstavom “Silvija”, subotičko Narodno pozorište sa „Izbiračicom“ i Šabačko pozorište koje će izvesti komad „Violina, daire i pegla“.

Specifičnost Festivala koji se ove godine odvija pod sloganom „Korak napred“, jeste da najbolju predstavu, ocenjivanjem, bira publika. Prošle godine Kikinđani su nastupili sa tragikomedijom „Smrt čoveka na Balkanu“ i zauzeli drugo mesto. Prvoplasirano je bilo Srpsko narodno pozorište koje je igralo „Autobiografiju“.

Festival „Publikum“ na sceni Kulturnog centra Kula održaće se od 22. do 26. novembra. Kikindsko pozorište će nastupiti treće festivalske večeri, 24. novembra.

 

 

 

error: Content is protected !!