festival publikum kula

Љубавно-писмо-Кула-1

Носталгична комедија „Љубавно писмо“ победила је на синоћ завршеном четвртом „Публикум“-у у Кули. У јакој конкуренцији професионалних театара из Зрењанина, Вршца, Крушевца и београдског „Мадленианума“, кикиндски ансамбл одушевио је кулску публику која је и жири такмичарског програма, и са оценом 4,77, понео титулу фестивалског победника.

– Мислим да смо, и овим успехом, доказали да се вредност уметности не мери утрошеном количином новца, него љубављу и талентом која се у њу уложи – каже  глумац, Бранислав Кнежевић, подсећајући да је представа настала у периоду када Народно позориште није имало новца за нову премијеру.

На његову иницијативу и у договору са Драганом Остојићем који је одабрао текст и потписао режију, избор костима и музике, као и уз ентузијазам глумаца који су реквизите и костиме доносили од куће и сами их куповали, настала је представа која је премијерно изведена децембра 2022. године. „Љубавно писмо“ на сваком извођењу изазива сјајне реакције публике међу којом већ има и своје сталне гледаоце. Овај квалитет препознат је и на фестивалском наступу у препуној сали кулског позоришта.

– Знао сам да ћемо бити најбољи, осетио сам то – каже Кнежевић. – Реакција гледалаца у Кули била је сјајна, аплауз смо добијали после сваке сцене, а често и на отвореној сцени. Најбоља реакција била је на песму коју изводим, „Друже Тито, ми ти се кунемо“. Било је опште одушевљење у току целе представе и зато сам и веровао да ће оцена бити висока.

Поред Кнежевића, у представи играју: Ружица Недин, Гордана Раушки, Михаило Лаптошевић, Анђела Киковић, Владимир Максимовић, Јована Берић и Бранислав Чубрило Рус. Текст су написали Зоран Бачић и Златан Фазлагић, а видео продукцију у комаду потписали су Милорад Караџин, Владимир Сретеновић и Душан Љубоја.

Сјајан глумачки ансамбл у комедији с певањем, а у питању је југословенски евергрин, ову представу доноси с лакоћом и радошћу. На сцени кикиндског позоришта играће се 20. децембра.

Р. К.

(Фото: Културни центар Кула)

лаза и паралаза 1

Са представом „Лажа и паралажа“, Народно позориште из Кикинде учествоваће на другом Фестивалу „Публикум“ у Кули. Поред кикиндског Позоришта, на „Публикуму“ ће, одлуком селектора Каменка Бертића, директора Културног центра Кула, наступити и Народно позориште „Тоша Јовановић“ из Зрењанина, са представом “Силвија”, суботичко Народно позориште са „Избирачицом“ и Шабачко позориште које ће извести комад „Виолина, даире и пегла“.

Специфичност Фестивала који се ове године одвија под слоганом „Корак напред“, јесте да најбољу представу, оцењивањем, бира публика. Прошле године Кикинђани су наступили са трагикомедијом „Смрт човека на Балкану“ и заузели друго место. Првопласирано је било Српско народно позориште које је играло „Аутобиографију“.

Фестивал „Публикум“ на сцени Културног центра Кула одржаће се од 22. до 26. новембра. Кикиндско позориште ће наступити треће фестивалске вечери, 24. новембра.

 

 

 

error: Content is protected !!