Subotičani slavili u „Jezeru”: Prvi poraz rukometaša Kikinde

Vodeći na tabeli severno-centralne grupe B lige, rukometaši Kikinde doživeli su prvi poraz u sezoni. U prvom kolu drugoga kruga nadmetnja, oni su izgubili na svom terenu u „Jezeru” od subotičkog Spartaka, minimalnim rezultatom 21:20. Subotičani, koje s klupe predvodi Slaviša Laković, nekadašnji trener MRK Kikinde, prezimili su na petom mestu i nisu slovili kao favorit večeras u našem gradu, ali su se ovom pobedom opet ravnopravno uključili u trku za jedno od prva četiri mesta koja donose doigravanje za prvaka i plasman u najjaču rukometnu ligu Srbije.

Spartak je imao vođstvo celo prvo poluvreme, na odmoru je bilo 10:9 za Subotičane, a tek u nastavku, u 37. minutu, učenici trenera Vladimira Cvijana stigli su do prve prednosti, ispostavilo se i jedine na meču. Samo još jedanput, nekoliko minuta kasnije, Kikinđani su imali egal rezultat, a potom je Spartak opet preuzeo potpuni nadzor nad dešavanjima i to svakom pogledu. U finiš su Subotičani ušli s tri gola viška, a Kikinda je do minimalnog poraza stigla tek u poslednjim sekundama susreta, izgubivši tako jednakom razlikom kojom je dobila jesenju utakmicu na severu Bačke protiv večerašnjeg rivala.

Sretna je okolnost po ekipu iz „Jezera” što su sinoć odnosno večeras i prva dva pratioca na tabeli kiksali. Kolubara je čak i poražena, a Inđija osvojila tek bod. Istovremeno, i raspored utakmica do kraja drugoga dela sezone ide na ruku Kikinđanima pa valja, ipak, očekivati da i nakon ove deonice ostanu na prvoj poziciji i tako uđu u doigravanje za plasman u elitu.

U subotu, Kikinda će gostovati timu Sivca, u istoimenom selu u Bačkoj.

MRK KIKINDA: Đukić, Balaban, Majkić, Lisica 2(1), Gergijevski, Gamber 2, Miškov, Todorov 1, Vrgović 2, M. Panić, L. Panić 1, Tatari 3(1), Kitanović, Stojanović 1, Jovanović 5, Bošković 3.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...