Srpska liga: Slavlje Kikinđana kraj Tamiša, Benke blistao, Dukić presudio Dinamu

U devetom kolu Srpske lige „Vojvodina”, u prepodnevnom terminu, fudbaleri OFK Kikinde savladali su 1:0 u Pančevu tim Dinama i tako stigli do brojke od 16 osvojenih bodova i mesta bliže samom vrhu tabele, na kojem vodeći Železničar iz Inđije ima četiri boda više.

Nikola Dukić, koji je nedavno stigao na Gradski stadion u poslednjoj grupi pojačanja, doneo je prednost, ispostavilo se i bodove, u 24. minutu, udarcem iskosa, a prethodno ga je, kroz sredinu u prazan prostor, idealno uposlio Andrej Benke koji je blistao na jugu Banata, naročito u nastavku igre. Ubrzo potom mlađani Vilovski mogao je duplirati vođstvo, sve je doboro uradio, zaobišao i golmana domaćina i onda, valjda zbog neiskustva i treme, promašio prazan gol.

Još nekoliko opasnih kontri izvela je OFK Kikinda, a u nastavku Pančevci su imali jalovu inicijativu no opet su naši fudbaleri bili opasniji. U kontri, Molnar je nesebično odigrao ka Spaiću, golman domaćina bio je savladan, ali defanzivac Dinama izbio je loptu pred svojom gol-crtom i na kraju susret je završen rezultatom iz prvoga poluvremena uz sudijsku nadoknadu od čak osam minuta. Ljuti zbog poraza, Pančevci su načinili  gužvu nakon poslednjeg zvižduka arbitra, a crvene kartone dobili su tada OFK Kikindin ranije zamenjeni Lukić i Kecman, koji je bio rezerva u protokolu, te jedan domaći igrač.

OFK KIKINDA: Oparnica, Lukić (Radovanović), Beljić, Benke, Mirkov, Ivanović, Vilovski (Spaić), Mojsilović (Đukić), Dukić, Rafael, Lolić (Molnar).

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...