Srpska liga „Vojvodina”: Remi OFK Kikinde i lidera, sudija upropastio derbi

Remijem na severu Banata – 1:1, lider srpskoligaške „Vojvodine” iz Vrbasa zadržao je poziciju, ali razloga da žale imaju domaćini, ponajviše zbog očajnog suđenja Jankovića iz Pančeva i velika je šteta što mu je poveren značajan zadatak. Kada se podvukla crta, OFK Kikinda nadigrala je Vrbašane koji niti u jednom segmentu nisu pokazali da zaslužuju mesto vodećeg.
Prvi je u uvodu zapretio domaćin, nije potom bilo uzbuđenja, a tek u finišu prvoga dela, u 40. minutu, start domaćeg Stokića i drugi žuti karton za isključenje. Odmah potom na drugoj strani terena novi šok za domaćina – penal za Vrbašane, nakon što je Lukić startovao nad Krainovićem, arbitar je procenio da je to bio faul za najstrožu kaznu. Međutim, kazneni udarac Gojkov je loše izveo, golman Oparnica pročitao ga je i lagano uhvatio živu loptu.
U nastavku, brojčano nadmoćniji gosti brzo su stigli do prednosti. U 54. minutu otpao je pokraj aut linije najpre Lolić, a potom je lopta upućena ka Matijaševiću koji je utekao Beljiću i matirao Oparnicu. Golman domaćina nedugo potom i drugi put na meču bio je u prvom planu, odbranio je tada udarac Krainoviću u gol šansi, a na suprotnoj strani usledilo je brzo izjednačenje. U 61. minutu šutirao je Petrović, a još jedan rezervista Kovačević, tek što je ušao u igru, odbitak od golmana Vojvodića, izbliza je poslao u mrežu.
Nije niti potom OFK Kikinda bila potčinjena, naprotiv, napadala je i pretila, uglavnom, iz prekida. Vrbašani su tako, bliže kraju, imali mnogo sreće, nakon kornera iz gužve domaćin je pogodio stativu, lopta je zatim zaplesala po gol-crti i golman Vojvodić nekako ju je zgrabio u naručje pa je, ipak, ostao nerešen rezultat i gorak ukus domaćina.
OFK KIKINDA: Oparnica, Lukić, Beljić, Mirkov, Ivanović, Veljović (Molnar), Stokić, Crnojević, Preradov (Kovačević), Rafael (Čutović), Lolić (Petrović).
D. P.

VOJVOĐANSKI „ISTOK”

Tri od četiri naše ekipe igrale su danas, Ruskoselci i Novokozarčani slavili su na gostovanjima, a Velikoselci su poraženi  kod kuće. Crvena zvezda savladala je 5:2 Rusandu u Melencima, među strelce triput se upisao Popeskov, a dvaput Kresoja. Sloboda je u Banatskom Karađorđevu, pogotcima Terzina i Francsukog, slavila 2:1 protiv Jedinstva, a u Banatskom Velikom Selu, Mladost iz Omoljice trijumfovala je 3:0 nad Kozarom. Sutra će Polet, od 15 sati, dočekati Napredak iz Česterega.