Srpska liga „Vojvodina”: OFK Kikinda startovala pobedom

Fudbaleri OFK Kikinde pobedom od 2:0 nad Vojvodinom iz Perleza, startovali su danas u novoj sezoni Srpske lige „Vojvodina”.
Iz prve opasnosti domaćin je poveo. Lolić je izveo korner, Beljić tukao glavom, a lopta je pogodila gostujućeg Čižika i završila u mreži Perležana.
Do odmora Mojsilović je pokušao iz slobodnog udarca, međutim lopta je otišla malo poviše prečke. I Kovačević u nadoknadi prvoga dela oprobao je udarac, ali u golmana gostiju.
U nastavku, u 54. minutu Mirkov je sa sredine igrališta odigrao prema Molnaru koji je istrčao dugu deonicu i potom u pravom trenutku uputio prizeman udarac u suprotan ugao.
Dvadesetak minuta kasnije prvi i jedini pokušaj preskromnih i defanzivno orijentisanih gostiju, Jonjev je šutirao, ali slabo. U sudijskom dodatku još je Mirkov mogao ukrasiti premijeru, lepo je zategao s 25 metara, ali zamalo iznad okvira.
OFK KIKINDA: Oparnica, Beljić, Kovačević (Ivanović), Molnar, Veljović, Mojsilović (Lukić), Preradov (Petrović), Viola, Rafael (Mirkov), Stokić, Lolić Vilovski).
D. P.

VOJVOĐANSKI „ISTOK”
Nova sezona otpočela je i u rangu niže – Vojvođanskoj ligi „Istok”, a dve od četiri naše ekipe igrale su danas. U Banatskom Karlovcu, ruskoselska Crvena zvezda pobedila je 4:3 Proletera, trostruki strelac bio je Kresoja uz pogodak Popeskova, a u Novim Kozarcima Sloboda i Mladost iz Omoljice odigrale su bez golova. Sutra će u nakovu Polet dočekati melenačku Rusandu, a velikoselska Kozara gostovaće Borcu u Starčevu.