Srpska liga „Vojvodina”: OFK Kikinda nastavila niz bez poraza

U šestom kolu srpskoligaške „Vojvodine, u goleadi i sadržajnom susretu, OFK Kikinda je remijem, 3:3, u Inđiji sa Železničarom, nastavila niz bez poraza, uz dve pobede, ovo je četvrti nerešen rezultat Kikinđana ove sezone.
Već u uvodnim minutima Ivanović je oboren pred kaznenim prostorom domaćina, a Mirkov, koji je u posle dugo vremena bio starter, raspalio je po lopti koja je, gotovo po sredini gola, zatim završila u mreži domaćeg golmana. U 19. minutu poravnali su Inđijci, nakon što je ubačena duga lopta u šesnaesterac Kikinđana niko od naših defanzivaca nije reagovao pa je Ivelja to rutinski iskoristio. Još jedna duga lopta mogla je biti kobna po OFK Kikindu, posle koje je došlo do žestokog sudara golmana Oparnice i domaćeg Kovačevića, a onda je dosuđen i kazneni udarac za Železničar, ali je izostao preokret. Penal je, nakon petnestominutnog prekida, Matijeviću odbranio Oparnica, a onda i odbitak Dimitrovu. Kobna je pak ova situacija bila za Kovačevića, s teškom povredom završio je u bolnici, a i Oparnica je nakon odbranjenog penala zamenjen Francuskim. U devetom minutu sudijskog dodatka, Veljović je odlično centrirao, a Petrović udarcem glavom savladao domaćeg golmana, međutim dva minuta kasnije novo poravnanje, Radman se snašao u gužvi kraj smušenih defanzivaca OFK Kikinde, a ubrzo je arbitar, posle 12 munuta nadoknade, odsvirao kraj prvoga dela, iako je samo prekid trajao 15 minuta.
U nastavku prokret, ubačena lopta domaćina u kazneni prostor na 15 metara, izostala je reakcija Kikinđana i Radman je pogodio za 3:2. Novo izjednačenje u 66. minutu kreirao je naš rezervista Viola. S velike udaljenosti, iskosa, u želji da centrira prevario je, inače, lošeg golmana domaćina i, ispostavilo se, postavio konačan ishod.
OFK KIKINDA: Oparnica (Francuski), Lukić, Beljić, Mirkov (Kovačević), Ivanović, Veljović (B. Mojsilović), Petrović (Molnar), Stokić, Crnojević (Viola), Preradov, Lolić.
D. P.

VOJVOĐANSKI „ISTOK”

Tri od četeiri naše ekipe danas su igrale u Vojvođanskoj ligi „Istok”, a niti jedna nije pobedila. Sloboda je u Novim Kozarcima, šokantno u šestom minutu nadoknade, prosula dva boda, remiziravši 3:3 s BAK-om iz Bele Crkve. Pogotke za Slobodu postigli su: Misić, Galić i Jovandić. U Vlajkovcu, nakovački Polet poražen je 3:0 od Jedinstva, a u Žitištu, velikosleska Kozara izgubila je 2:1 od Begeja. Kozarin Tomić najpre je postigao autogol, a bliže kraju i pogodak za Velikoselce. Sutra, od 16 sati, u Ruskom Selu, Crvena zvezda čekaće Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva.