Na današnji dan pre 30 godina: OFK Kikinda remizirala sa Zvezdom u prvom i jedinom ligaškom međusobnom meču u Velikom parku

Na današnji dan pre 30 godina, 7. novembra 1992. godine, u prvom i dosad jedinom ligaškom međusobnom meču na Gradskom stadionu u Velikom parku, OFK Kikinda remizirala je 1:1 s beogradskom Crvenom zvezdom. Prvobitno zakazana za nedelju 8. novembra, kakao je bilo štampano i na plakatima, utakmica je zbog prenosa TV Novi Sad, tada u okviru RTS, pomerena za dan ranije. Komentator na Gradskom stadionu bio je novosadski novinar Miodrag Jergić, a utakmica je, po sunčanom i ugodnom vremenu za ovo doba godine, započela u 14 sati. U prvom poluvremenu meča koji ji je okupio 6.000 gledalaca, među njima i dve navijačke grupe – domaćih „Vukova” i gostujućih „Delija”, nije bilo golova. Povela je OFK Kikinda u 53. minutu nakon indirekta, kada je  Goran Cvijan kratko odigrao, a Slađan Đukić potom pogodio s blizu 25 metara. Lopta je na putu ka mreži zakačila jednog igrača Beograđana u zidu, malo promenila pravac i prevarila gostujućeg čuvara mreže koji je ostao na „krivoj nozi”. Izjednačio je na 1:1 Anto Drobnjak prizemnim udarcem iz kaznenog prostora domaćina u 76. minutu, iskoristivši ničiju loptu, koju je pre toga prsima spustio Vladan Lukić.

Ekipe su s klupa predvodili Vladimir Pejović (OFK Kikinda) i danas pokojni Milan Živadinović (CZ), a među živima odskora nisu ni dvojica aktera na terenu: Slobodan Živkov iz OFK Kikinde i Nikola Radmanović iz Zvezde. Golman Beograđana Zvonko Milojević, još ranije, nakon saobraćajne nesreće ostao je prikovan za invalidska kolica. Iako je Zvezda bila tek bleda senka tima iz minule dve istorijske sezone 1990/91. i 1991/92, još mesec dana nakon ovog susreta u Kikindi, nosila je naslov aktulenog prvaka sveta iz Tokija, osvojenog 8. decembra 1991.

Na proleće pak, u maju 1993. na Marakani, opet je OFK Kikinda remizirila s Beograđanima, tada bez pogodaka, pa je tako s našim najvećim klubom  zadržala izjednačen međusobni skor do dana današnjeg. Ipak nisu Kikinđani tog proleća ’93 opstali u Prvoj ligi tadašnje Savezne Republike Jugoslavije, koju su sačinjavale Srbija i Crna Gora, iako su zauzeli na kraju 14. mesto na tabeli elite s 19. klubova. Zbog reorganizacije sistema takmičenja odnosno drastičnog smanjenja broja klubova u najjačoj konkurenciji, ispali su u drugi rang i nisu se do danas domogli elitnog razreda.

OFK Kikinda – Crvena zvezda 1:1 (0:0)

Kikinda, 7. novembra 1992.

Gradski stadion. Gledalaca: 6.000. Sudija: Milošević (Niš). Strelci: Đukić 53. za OFK Kikindu, Drobnjak 76. za Crvenu zvezdu.

OFK KIKINDA: Pilipović, Živkov, Novović, Turudija, Cvijan /k/, Zečević, Smajić (Šoć), Đukić, Petković, Stanivuk (Dimitrijević), Pekez.

CRVENA ZVEZDA: Milojević, Vidaković, Stojkovski, Vasilijević, Radinović /k/, Božović, Vlajku (Drobnjak), Kristić (Dimitrijević), Lukić, Petković, Radmanović.

Igrač utakmice: Radenko Novović (OFK Kikinda).