Muška ARKUS liga: I drugi put, naši na štitu „vitezova”

Najavljivali su, nakon poraza na svom terenu od Metaloplastike, iz kikindskog Muškog rukometnog kluba da će bodove tražiti u sledećem kolu protiv Obilića, ali to se protiv Beograđana, pa još na njihovom terenu, nije pokazalo kao realno očekivanje. Obilić – Kikinda 31:27 i to rutinski u korist ekipe iz sredine tabele.

„Vitezovi” su, dakle, i drugi put ove sezone bili kobni za ekipu iz našega grada, a podsetimo jesenji poraz od istoga rivala u „Jezeru” bio je inicijalna kapisla za smenu prvoga trenera u ovoj takmičarskoj godini – Petkovića, barem je stručnjak tada sve to tako komentarisao.

Nisu ni večeras, kao niti u prvom krugu ARKUS lige u Kikindi, Obilićevi rukometaši bilo šta prepustili slučaju. Već od 20. minuta u potpunosti su preuzeli kontrolu utakmice, a u finišu prvoga dela stigli su i do osetne prednosti pa su na odmor otišli rezultatom 16:11. Ni nastavak nije doneo neizvesnost, naprotiv. U 45. minutu Obilić je vodio 25:18 i onda, uz manji pad u igri, rutinski priveo meč kraju. Dušan Tasić, golman Beograđana, kao i jesenas bio je najzapaženiji pojedinac, ovoga puta s 10 odbrana.

Mesto na tabeli nepromenjeno je i nakon ovoga 18. kola za Kikinđane koji su  11. na lestvici, prvi ispod crte opstanka, ali je po naš tim dodatna nepovoljna okolnost i što se večeras Jugović odlepio na plus dva u odnosu na njih.  Naredni rival Kikinde biće pančevački Dinamo, ali tek u sredu 15. marta.

MRK Kikinda: Kukić 1, Stojanović 3, Bosančić, Lisica 3(2), Trninić, Đukić, Miškov (2 odbrane), Šijan 5, Vrgović 5(4), Panić 3, Rakić 2, Komarek 1, Ilijin 4, Gaćinović (7 odbrana).

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...