Милан је једва преживео саобраћајну несрећу: Данас преноси важну поруку

Пожаревљанин Милан Митић (34) имао је 22 године када је тешко страдао у саобраћајној несрећи. Вожња мотора у алкохолисаном стању замало га је коштала живота. Био је 40 дана у коми са фрактуром лобање, али живот му је пружио другу шансу. Данас је користи да би преносио важну поруку.

-Било је то 2010. године. Друг и ја смо, видно пијани изашли из кафића и сели на моторе и брзином од 170 км на сат улетели у кривину. Мој мотор испрва није хтео да упали, као да ми је сам Бог давао знак, али ја сам био тврдоглав и ђавоље упоран да кренем. Мимоишли смо се са санитетом, а они су унутра прокоментарисали: ове ћемо ноћас да сакупљамо. Свега неколико минута касније, тако је и било. У кривини сам полетео, ударио у ивичњак и главом поломио три дрвена стуба која су држала трем од продавнице.

Нисам носио кацигу, а друг јесте. Он је поломио руку и оперисао дискус хернију, док сам ја био животно угрожен. Имао сам фрактуру лобање. Током периода у коми добио сам три бактерије, плућа су ми се напунила водом, добио сам сепсу – своје драматично искуство Милан је поделио вечерас на трибини посвећеној возачима мотоцикла и мопеда и њиховом безбедном учешћу у саобраћају.

-Био сам млад, луд, тврдоглав, нисам хтео да слушам шта су ми родитељи говорили, због чега се данас кајем. Шансе да преживим биле су један према 10 милиона. Данас је мој циљ да обилазим градове и преносим лично искуство у нади да други неће радити то што сам радио ја- истакао је Милан. Данас ради у Градској управи Пожаревца и активно учествује на оваквим трибинама.

У Кикинди је у протеклих пет година погинуло пет мотоциклиста. У половини случајева мотоциклисти страдају сами, без учешћа другог возила, а разлози су брзина, непажња, алкохол- предочио је руководилац Института за безбедност саобраћаја Славен Мановић.

-Градска управа у Кикинди је пропознала важност овог проблема и посветила му пажњу. Према подацима Агенције за безбедност саобраћаја од 161 локалне самоуправе, Град Кикинда се налази на 118 месту. У односу на број становника, има велики број погинулих и повређених у саобраћајним незгодама. За последњих пет година погинуло је 25 особа, од којих су пет мотоциклисти. У односу на друге градове, висок је проценат употребе кацига у Кикинди, то могу да похвалим – рекао је Мановић.

Трибину у Центру за стручно усавршавање организовао је градски Савет за безбедност саобраћаја. Присутни су са пуном пажњом испратили поучно предавање које никог није оставило равнодушним. А свако би требало да га одслуша јер учешћем у саобраћају сносимо одговорност за сопствени, али и за туђе животе.

Дучић: Донације предшколцима, првацима и саобраћајној полицији

Трибини је присуствовао и члан Градског већа Мирослав Дучић који је указао на бројне активности градског Савета за безбедност саобраћаја. Усмерене су ка различитим циљним групама, а све зарад повећања безбедности свих учесника у саобраћају.

-Предшколцима ћемо поделити бустер седишта, а поклон пакете добиће и прваци: књигу Пажљивко, флуоресцентни прслук и блинкер светла за бицикле. Град је припремио и донацију у опреми за саобраћајну полицију. Уручићемо им читач тахографа, несесер за увиђаје и додатну опрему коју су тражили- истакао је Дучић.

ТВОЈ БРЗИ ИНФО: Ново на Кикиндском порталу (Видео)

Погледајте преглед недељних дешавања у Кикинди- ТВОЈ БРЗИ ИНФО са Александром Станкић. Пратите нас на...

(ВИДЕО) Бачкоградиштани победници „3х3 фудбал финала Србије”

Састав из Бачког Градишта победник је „3x3 фудбал финала Србије” које је данас одржано у...

(ВИДЕО) На 1.200 квадрата салон „Форма идеале“ у Кикинди: Прва три дана попусти за купце

  У Кикинди је отворен салон намештаја „Форма идеале“ на адреси Милоша Великог 54. Прва...

Don`t copy text!